Katarzyna Wąsek druga w zawodach FIS w Australii!

Bardzo dobre wieści nadchodzą z Australii, gdzie odbywa się zgrupowanie treningowe młodych polskich alpejczyków z teamu TAURON Bachleda Ski. Katarzyna Wąsek (17 l.) rozpoczęła nowy sezon od zajęcia drugiego miejsca w zawodach FIS w slalomie, które rozegrane zostały w ośrodku Mt. Buller.

Młoda reprezentantka Polski była najszybsza w pierwszym przejeździe, pokonując m.in. Emily Bamford (21 l.), trzykrotną zwyciężczynię Pucharu Kontynentalnego Australii i Nowej Zelandii w slalomie, szykującą się do startu w igrzyskach olimpijskich w Soczi. W drugim przejeździe Australijka, która na co dzień trenuje w Mt. Buller lepiej poradziła sobie z trudnymi warunkami na trasie i ostatecznie stanęła na najwyższym stopniu podium.

"Pierwszy przejazd poszedł bardzo gładko i bez żadnych błędów, nie był to też trudny slalom. Drugi przejazd miałyśmy na typowo męskiej trasie, puszczonej na wprost, a ja wolę skręcać. Mimo wszystko jak na pierwszy start w Australii i w nowym sezonie było dobrze!" - komentowała po rozdaniu nagród zadowolona zawodniczka z Ustronia.

Trzecia była Amerykanka Caroline Barry (22 l.), która rok teamu triumfowała w Mt. Buller. Startujący w tych samych zawodach Piotr Oramus (18. l) zajął dziewiętnaste miejsce. Pecha miał Kuba Ilewicz (26 l.), który niestety nie ukończył drugiego przejazdu.

Już jutro nasi narciarze będą mieli szansę na poprawę wyników podczas kolejnego slalomu w Mt. Buller. Starty w zawodach FIS są ostatnim etapem zgrupowania treningowego grupy TAURON Bachleda Ski. Przed powrotem do Polski trójkę zawodników czeka jeszcze rywalizacja w mistrzostwach Australii w slalomie i slalomie gigancie w Thredbo (12 - 15 sierpnia).