Norweskie media pod wrażeniem dyspozycji Kowalczyk: "Pokazała niesamowitą moc"

Przygotowująca się do sezonu olimpijskiego Justyna Kowalczyk już imponuje formą. Polka pobiła w Estonii wyniki Testu Smiguna, będącego wyznacznikiem wydolności fizycznej. Jej świetną dyspozycją zachwycają się norweskie media.

Kowalczyk przygotowuje się do sezonu w estońskim Otepaeae. Właśnie tam czołowi zawodnicy i zawodniczki mają okazję sprawdzić się na trzymilowej trasie nazwanej Testem Smiguna, który wywodzi się od nazwiska ojca dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej Estonki, Kristiny Smigun.

Przed rokiem Polka o trzynaście sekund pobiła rekord, który przez długi czas należał do dwóch świetnych zawodniczek - wspomnianej Smigun oraz Jeleny Vaelbe, która na igrzyskach po złoto sięgała pięciokrotnie. Podczas tegorocznych przygotowań uzyskała wynik lepszy o kolejne 16 sekund.

Pod wrażeniem jej wyczynu są norweskie media. "Najpoważniejsza rywalka Marit Bjoergen pokazała niesamowitą moc" - czytamy w internetowym serwisie stacji NRK.

- To ekstremalnie ciężki bieg, który jest wskaźnikiem wydolności fizycznej - powiedział gazecie NRK trener Kowalczyk, Aleksander Wierietielny. Ze swojej formy zadowolona jest też sama biegaczka. - Jestem w takiej samej dyspozycji, jak przed rokiem, a być może w jeszcze lepszej.

Sezon 2013/14 Pucharu Świata w biegach narciarskich rozpocznie się 29 listopada w Kuusamo, a zakończy 16 marca w Falun.

Zobacz wideo
Więcej o: