Skoki narciarskie. Jacobsen: Stoch najlepszy na świecie

PRZEGLĄD PRASY. Norweski skoczek Andres Jacobsen uważa, że najlepszym obecnie skoczkiem na świecie jest Kamil Stoch. Norweg jest pod wrażeniem obecnej formy polskich skoczków, o czym sam mówi ?Faktowi?.

Ostatnie godziny konkursu Appaward 2013 - zagłosuj na aplikację Sport.pl Live!

Polacy w ostatnim czasie rzeczywiście są w wyśmienitej formie. Kamil Stoch, po zdobyciu mistrzostwa świata w Predazzo, wygrał konkursy w Kuopio i Trondheim, a Piotr Żyła okazał się najlepszy w Oslo.

- Kamil Stoch, któremu w ostatnim konkursie trochę zabrakło szczęścia, jest moim zdaniem obecnie najlepszym skoczkiem świata. Dzięki własnej publiczności Kamil oraz Piotr Żyła mieli w Oslo komfortowe warunki. Wygrali jednak zasłużenie. Byli po prostu najlepsi - mówi Faktowi o polskich skoczkach Anders Jacobsen.

Niestety, formy naszych skoczków długo już podziwiać nie będziemy. W najbliższy weekend jest koniec sezonu, pozostały już tylko dwa indywidualne i jeden drużynowy konkurs w Planicy. Kamil Stoch ma duże szanse na awans na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Do Andersa Bardala traci 71 punktów. Zwycięstwo w PŚ już wcześniej zapewnił sobie Gregor Schlierenzauer.

Więcej o: