PŚ w biathlonie. Nowe ustawienie polskiej sztafety

Trener Adam Kołodziejczyk zadecydował, że na ostatniej zmianie w polskiej sztafecie pobiegnie Monika Hojnisz. Będzie to jej debiut w tej roli. Relacja na żywo w Sport.pl od 15.30, transmisja w Eurosporcie.

Polki w tym sezonie dwukrotnie prowadziły w PŚ po dwóch zmianach sztafety, ale w obu przypadkach spadały na dalsze lokaty przez zbyt dużą liczbę spudłowanych strzałów na trzeciej i czwartej zmianie. Na mistrzostwach świata szansę na dobry wynik zaprzepaściła biegnąca jako druga Magdalena Gwizdoń. Polki zajęły dziewiąte miejsce.

W rezultacie mimo dobrego sezonu najlepszymi wynikami Polek w sztafecie pozostają dwa szóste miejsca wywalczone w Hochfilzen i Antholz.

Hojnisz na ostatniej zmianie

Ostatnia zmiana była w tym sezonie newralgicznym punktem w polskiej sztafecie. Start na końcu wiąże się z większą odpowiedzialnością, z Polek wytrzymywała ją jedynie Agnieszka Cyl, ale ona przez większość sezonu się leczyła, a potem zawiesiła karierę.

Trener Kołodziejczyk w tym sezonie wystawiał na ostatniej zmianie Weronikę Nowakowską-Ziemniak, próbował też ustawienia z Cyl i Gwizdoń. Teraz po raz pierwszy zdecydował się postawić na Monikę Hojnisz. Najmłodsza z Polek w sobotnim sprincie pokazała, że wciąż jest w bardzo wysokiej formie biegowej i strzeleckiej. Z jednym pudłem zajęła 12. miejsce.

Sztafetę tradycyjnie rozpocznie Krystyna Pałka, która w sobotę pobiegła słabiej. Ostatnio miała problemy zdrowotne, ale na pierwszej zmianie sztafety jest pewnym punktem Polek. Jako druga pobiegnie Gwizdoń, zwyciężczyni sobotniego sprintu. Po niej pobiegnie Nowakowska-Ziemniak, a na końcu Hojnisz.

Puchar Świata w Soczi to jedyne oficjalne zawody na olimpijskich trasach przed przyszłorocznymi igrzyskami. Relacja na żywo w Sport.pl od 15.30, transmisja w Eurosporcie.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Więcej o: