Biathlon. Gwizdoń: "Wygrana nie była zaskoczeniem". Dziwna konferencja Polki [WIDEO]

- Bardzo dobrze przygotowałam się do tego startu. Strzelanie poszło mi bardzo dobrze, wszystko mi się dziś udało - powiedziała po starcie Magdalena Gwizdoń. Jeżeli można ufać rosyjskim tłumaczeniom, bo konferencja z udziałem Gwizdoń przypominała dobrą komedię.

Konferencję po biegu wrzuciła oficjalna strona biathlonowej federacji (IBU). Pytania na sali zadawano po angielsku, a obok Gwizdoń usiadła tłumaczka polsko-rosyjska niemówiąca w tym języku. Po pytaniu zadanym po angielsku tłumaczka zakładała słuchawki, gdzie ktoś tłumaczył jej na rosyjski pytanie. Następnie rozmawiała z Gwizdoń po polsku i tłumaczyła na rosyjski (na nagraniu umieszczono angielskie napisy).

- Wygrana nie była dla mnie zaskoczeniem, bo bardzo dobrze przygotowałam się do tego startu. Strzelanie poszło mi bardzo dobrze, wszystko mi się dziś udało - powiedziała Gwizdoń, jeśli można wierzyć tłumaczeniu Rosjan. Bo późniejsze wydarzenia każą w to wątpić.

- Po ukończeniu biegu pocałowałaś swoje narty. Czy były one kluczem do twojego sukcesu? - padło pytanie z sali. Tłumaczka się zmieszała, założyła słuchawki. - Chcą się dowiedzieć, co jest drogą do pani sukcesu - zwróciła się po polsku do Gwizdoń. - Wytrwałość - odpowiedziała Polka. Tłumaczka przekłada to na rosyjski, a pojawiające się angielskie napisy informują nas, że według Gwizdoń "najważniejsze były dobre warunki".

Przypomnijmy, że zawody opóźniły się pół godziny z powodu zamglenia i podczas biegu cały czas sypał śnieg.

- Mamy bardzo dobrą grupę dziewczyn, jesteśmy bardzo dobrze przygotowane. Myślę, że te lata pracy są związane z sukcesami - przyznała Gwizdoń.

 

W niedzielę o 15.30 w Soczi zostanie rozegrana sztafeta. Transmisja w Eurosporcie, relacja na żywo w Sport.pl.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Więcej o: