PŚ w biathlonie. Pałka i Hojnisz pobiegną w sprincie w Soczi

Cztery Polki wystartują w sobotę o 16.00 w sprincie biathlonowego Pucharu Świata na olimpijskiej trasie w Soczi. Pobiegną obie medalistki mistrzostw świata: Krystyna Pałka i Monika Hojnisz. Relacja na żywo w Sport.pl od 16.00, transmisja w Eurosporcie.

Pałka i Hojnisz wystartują razem po raz pierwszy od MŚ w Novym Mescie. Po tej imprezie brązowa medalistka w biegu ze startu wspólnego pojechała na mistrzostwa Europy, gdzie wywalczyła złoto i dwa brązy. Opuściła PŚ w Oslo. W Soczi też miała nie startować, ale jej wyjazd zasponsorował polski oddział telewizji Eurosport.

Hojnisz pobiegnie z numerem szóstym, wystartuje o 16.03. Jako 42. na trasę ruszy Krystyna Pałka, a następnie także z 61. Magdalena Gwizdoń, a z 88. Weronika Nowakowska-Ziemniak. W sumie na liście startowej widnieją nazwiska 101 zawodniczek.

Polki już zdrowe?

Ostatnio polskie biathlonistki miały problemy ze zdrowiem. Weronika Nowakowska-Ziemniak przeziębiła się na tyle poważnie, że brała antybiotyk. Nie wystartowała w czwartkowym biegu indywidualnym w Soczi, podobnie jak Pałka, która skarżyła się na ból brzucha i złe samopoczucie. Teraz obie zawodniczki są na liście startowej, ale ich forma jest pod znakiem zapytania.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Więcej o: