PŚ w biathlonie. Triumf Domraczewej, Gwizdoń najlepiej w sezonie

Białorusinka Daria Domraczewa wygrała bieg indywidualny Pucharu Świata na olimpijskiej trasie w Soczi. Najwyższe w sezonie piąte miejsce zajęła Magdalena Gwizdoń, która jako jedyna z Polek wzięła udział w zawodach.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Domraczewa miała zdecydowanie najszybszy czas biegu i wygrała mimo dwóch minut karnych doliczonych jej za dwa pudła na ostatnim, czwartym strzelaniu. Drugi czas uzyskała reprezentantka gospodarzy Olga Zajcewa, która była bezbłędna, a trzeci liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norweżka Tora Berger (jedno pudło).

Najlepsze w sezonie piąte miejsce zajęła Magdalena Gwizdoń. Polka zaliczyła dwa pudła na pierwszym strzelaniu, ale potem była już bezbłędna i dzięki szybkiemu biegowi pięła się w klasyfikacji generalnej. Do trzeciej Berger straciła niecałą minutę.

Gwizdoń wystartowała w czwartek jako jedyna z Polek. Weronika Nowakowska-Ziemniak nie doszła do siebie po kuracji antybiotykowej, Monikę Hojnisz trener oszczędza na sprint i sztafetę, a Krystyna Pałka nie pojawiła się na starcie.

W sobotę o 16 Polki pobiegną w Soczi w sprincie. Relacja na żywo w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie .

Tak relacjonowaliśmy na żywo

Więcej o: