Biathlon: Nowakowska-Ziemniak o trasach w Soczi: Jestem przerażona!

?Odbyłam trening na olimpijskiej trasie i szczerze mówiąc... jestem przerażona! Czegoś takiego jeszcze nie widziałam!? - napisała przed Pucharem Świata w Soczi polska biathlonistka Weronika Nowakowska-Ziemniak. Transmisje z biathlonowego PŚ w Eurosporcie.

Tak relacjonowaliśmy na żywo bieg indywidualny w Soczi

W tym tygodniu biathloniści mają okazję przetestować trasy, na których w przyszłym roku będą rywalizować na igrzyskach w Soczi. Do Rosji poleciały cztery reprezentantki Polski: Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak i Monika Hojnisz, której wyjazd zasponsorowała telewizja Eurosport.

Trasy na wysokościach

Biathlonowe trasy w Soczi położone są na grzbiecie Psekhako 1430 metrów nad poziomem morza i 900 metrów ponad pobliskim kurortem Krasnaja Polana. Wokół otoczone są malowniczymi szczytami Kaukazu. Rosjanie wybudowali tu okazały stadion Laura o pojemności 11 tysięcy widzów.

Trasy są bardzo wymagające. Problemem jest wysokość, która potęguje zmęczenie organizmu. Przy niekorzystnej pogodzie, biathloniści będą musieli rywalizować we mgle lub wręcz w chmurze. dodatkowo na trasach są liczne strome podbiegi i zjazdy.

Najtrudniejsza biathlonowa trasa na świecie

U Nowakowskiej-Ziemniak spore emocje wywołał pierwszy trening na olimpijskiej trasie.

"Jestem przerażona! Czegoś takiego jeszcze nie widziałam! Stadion wygląda pięknie, okolica równie urokliwa, ale profil trasy delikatnie powiedziawszy baaaaardzo wymagający! Zdecydowanie najtrudniejsza biathlonowa trasa na świecie i proszę mi wierzyć, to nie tylko moja opinia..." - napisała na Facebooku.

Pod wpisem rozgorzała dyskusja. Fani zawodniczki chcieli znać dokładną skalę trudności. "Nie lubię narzekać na trasy, bo dla wszystkich są zawsze takie same, ale nie na żarty jestem przerażona! Pomysłodawcy zdawali się nie brać pod uwagę faktu, że startujemy na wysokości, w trudnym klimacie i mamy karabiny na plecach..." - skomentowała Nowakowska-Ziemniak.

Reportaż z Soczi

 

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Więcej o: