Paraolimpiada 2012. Awiżeń nie ukończył biegu!

Radomianin Marcin Awiżeń nie pobiegnie po medal Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w biegu na 1500 metrów.

Zawodnik Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start przystąpił w sobotnie popołudnie do eliminacji biegu na 1500 m., z nadzieją na awans do finału. Niestety, radomianin nie ukończył konkurencji i w ogóle nie został sklasyfikowany.

Być może przyczyną niedyspozycji Awiżenia była kontuzja ścięgna Achillesa i kłopoty z biodrem. Z obiema przypadłościami średniodystansowiec Startu Radom zmagał się niemal tuż przed wylotem do Wielkiej Brytanii. W Londynie Awiżeń ma jeszcze wystartować w biegu na 800 metrów. Przypomniujmy, w tej konkurencji zdobył przed czterema laty w Pekinie złoty medal paraolimpiady.

Tymczasem do finału tej konkurencji zakwalifikowało się ośmiu biegaczy, w tym tylko jeden przedstawiciel Europy, Włoch Davide Dalla. Najlepszy wynik eliminacji uzyskał z kolei Samir Nouioua z Algierii, który wygrał w czasie 3:57.27.