Paraolimpiada 2012. Rekordowa oglądalność ceremonii otwarcia

Ponad 11 milionów Brytyjczyków oglądało w środę ceremonię otwarcia igrzysk paraolimpijskich w Londynie. Dla transmitującego uroczystość Channel 4 to największa oglądalność od 10 lat.

Na stadionie olimpijskim w Londynie podczas ceremonii otwarcia zasiadł komplet widzów. 80 tysięcy ludzi obejrzało efektowny spektakl, zakończony symbolicznym zapaleniem znicza XIV paraolimpiady. Zrobili to przedstawiciele trzech pokoleń niepełnosprawnych sportowców symbolizujących przeszłość, teraźniejszość.

Średnia oglądalność ceremonii otwarcia w angielskiej telewizji wyniosła 8,3 milionów ludzi. W sumie transmisję oglądało 11,2 miliona ludzi. To pokazuje wielki apetyt Brytyjczyków na śledzenie sportowej rywalizacji - komentują angielskie media.

Paraolimpiada nie w TVP

Telewizja Polska nie pokazała ceremonii otwarcia igrzysk, nie pokaże także zmagań paraolimpijczyków. Do Londynu pojedzie tylko jeden dziennikarz i operator telewizji publicznej. Zamiast transmisji zawodów zostaną pokazane specjalne "Kroniki", które mają pokazać społeczną stronę igrzysk - informowała niedawno Rzeczpospolita.

Transmisje z imprezy zamierza przeprowadzić ponad 100 innych telewizji na świecie. To rekordowa liczba nadawców.

Od czwartku do 9 września w 20 dyscyplinach rywalizować będzie na obiektach igrzysk ponad 4000 sportowców. 101 Polaków wystartuje w 11 dyscyplinach.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

Więcej o: