Londyn 2012. Bolt najlepszy też na twitterze

Jamajski sprinter podczas IO 2012 zdominował nie tylko krótkie dystanse. Informacje o jego zwycięstwach na 200 i 100 metrów były dwiema najszybciej rozpowszechnianymi informacjami igrzysk na twitterze. Wiadomość o złocie na 200 metrów w minutę ?wyćwierkao? 80 tysięcy razy.

Informację o złocie w przetweetowano z kolei 74 tysiące razy. Te liczby skłoniły organizatorów do stwierdzenia, że zakończone w niedzielę Igrzyska można określić mianem "Social Media Games" [igrzyska mediów społecznościowych, przyp. red.].

- Przez 16 ostatnich dni przeczytaliśmy ponad 150 milionów tweetów na temat Igrzysk - oświadczył Twitter. - Oprócz największej liczby tweetów, Bolt zabierze ze sobą do domu rekord sportowca, o którym najczęściej podczas imprezy dyskutowano.

Nie tylko Bolt "wygenerował" swoją osobą ponad milion wpisów. To samo udało się amerykańskim pływakom: Michaelowi Phelpsowi i Ryanowi Lochte, Brytyjczykowi skaczącemu do wody - Tomowi Daley'owi, malezyjskiemu badmintoniście Lee Chong Wei.

Do pierwszej dziesiątki załapał się również Yohan Blake Gabby Douglas, gimnastyczki z USA, Andy'ego Murray'a a także LeBrona Jamesa i Kobe'ego Bryanta.

Mistrz chciałby zmienić dyscyplinę - Bolt zagra w krykieta? ?

Więcej o: