Londyn 2012. Brytyjczycy chcą uhonorować Ennis. Stadion jej imienia?

Brytyjski minister sportu Richard Caborn uważa, że stadion Don Valley w Sheffield powinien zostać przemianowany na stadion imienia Jessiki Ennis.

Mistrzyni olimpijska w wieloboju Jessica Ennis do najważniejszych zawodów w karierze przygotowywała się właśnie w Sheffield. Caborn chce, aby zmiana nazwy stadionu zainspirowała młodych ludzi do uprawiania sportu.

- Chcę, aby Don Valley zostało zmienione przez władze w Sheffield na stadion im. Jessiki Ennis. Pomoże to zachęcić młodych ludzi to uprawiania sportu - powiedział Caborn.

Ennis już przed igrzyskami była poddana w Wielkiej Brytanii olbrzymiej presji. Wyspiarze najwięcej medali zaplanowali w kolarstwie i wioślarstwie, czyli dyscyplinach, w których mają tradycje, ale zależało im też na zwycięstwie spektakularnym, które zauważy cały świat. Szans na triumf w prestiżowych sprintach nie mieli, pierwszą damą brytyjskiego sportu obwołano więc Ennis. I 26-letnia wieloboistka, choć skakała, rzucała i biegała ze świadomością, że nawet srebro będzie klęską, wygrała w Londynie.

Więcej o: