IO 2012. Sztafeta z Kozłowskim (jednak) poza finałem

Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) biegnący na ostatniej zmianie sztafety 4x400 m nie awansował wraz z kolegami do piątkowego finału. Długo nie było wiadomo, które miejsce zajęli Polacy, gdyż sędziowie nie mogli podjąć ostatecznych decyzji o dyskwalifikacjach.

Polska sztafeta w składzie: Piotr Wiaderek, Marcin Marciniszyn, Michał Pietrzak, Kacper Kozłowski zaczęła bieg w doskonałym stylu, mimo startu z niewygodnego dziewiątego toru. Biegnący na ostatniej zmianie olsztynianin Kacper Kozłowski przejął pałeczkę będąc na czwartym miejscu, jednak wyprzedził go jeszcze Kevin Borlee z Belgii. Polska sztafeta tym samym ukończyła bieg na piątej pozycji. Do finału zaś kwalifikowały się trzy pierwsze drużyny z każdego z biegów, a także dwie z najlepszymi czasami. Nasi zawodnicy musieli więc czekać na wyniki drugiego biegu eliminacyjnego.

Po nim Polaków sklasyfikowano na 10. miejscu. Kiedy wydawało się, że naszym biegaczom nie pozostało już nic innego, jak pakować walizki, sędziowie podjęli decyzję o dyskwalifikacji reprezentacji Wenezueli i Dominikany, co dawało nam awans. Radość Polaków nie trwała jednak długo, gdyż arbitrzy uznali odwołanie Wenezuelczyków.

Nasza sztafeta zajęła tym samym 9. miejsce i odpadła z rywalizacji.

Więcej o: