Londyn 2012. Deski z brązu, Małachowski bez medalu [PODSUMOWANIE DNIA]

Przemysław Miarczyński i Zofia Noceti-Klepacka zdobyli brązowe medale w olimpijskich regatach klasy RS:X u wybrzeży Weymouth. Medalu nie udało się zdobyć dyskobolowi Piotrowi Małachowskiemu, a biegacze Adam Kszczot i Marcin Lewandowski nie awansowali do finału 800 metrów.

Do tej pory w londyńskich igrzyskach Polacy zdobyli osiem medali - dwa złote, srebrny i pięć brązowych.

Medale Miarczyńskiego i Noceti-Klepackiej To 3. i 4. podium igrzysk w historii polskiego żeglarstwa. 33-letni Miarczyński, medalista mistrzostw świata i Europy, po raz czwarty wystartował w igrzyskach - poprzednio w Sydney 2000, Atenach 2004 i Pekinie 2008. Medal zapewnił sobie w ostatnim wyścigu, przed którym zajmował czwarte miejsce.

Zobacz wideo

Kilkadziesiąt minut później w rywalizacji kobiet w tej samej klasie z brązu cieszyła się Noceti-Klepacka. Polka w finałowym wyścigu popisała się świetnym finiszem, dzięki czemu awansowała z piątego na trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Zobacz wideo

Małachowski piąty

Srebrny medalista z Pekinu w rzucie dyskiem Piotr Małachowski w Londynie dopiero piąty. W swojej najlepszej próbie rzucił 67,19 metra. Do brązowego medalu zabrakło mu 84 cm, a do złota 108 cm. Konkurs wygrał Niemiec Robert Harting (68,27), drugi był Irańczyk Ehsan Hadadi (68,18), a trzeci Estończyk Gerd Kanter (68,03).

Finał 800 metrów bez Polaków

0,15 sekundy zabrakło Marcinowi Lewandowskiemu by awansować do finału 800 metrów. Za wolno pobiegł także Adam Kszczot. Najszybszy w półfinale był Etiopczyk Mohammed Aman, a o 0,01 sekundy za nim przybiegł rekordzista świata David Rudisha.

Artur Noga z powodu urazu nie dotarł do mety eliminacyjnego biegu na 110 m przez płotki. Polak złapał się za udo zaraz po starcie i nie dotarł nawet do pierwszego płotka. W tej samej serii uczestniczył mistrz olimpijski z Aten i były rekordzista świata Xiang Liu. Chińczyk przewrócił się na pierwszej przeszkodzie i opuścił bieżnię utykając. Biegu nie ukończyło także dwóch innych lekkoatletów.

Kamil Kryński awansował do środowego półfinału biegu na 200 metrów. W piątej serii eliminacyjnej z czasem 20,66 zajął trzecie miejsce. Triumfował Jamajczyk Warren Weir (20,29). Swoje biegi eliminacyjne bez problemów wygrali Jamajczycy - słynny Usain Bolt i Yohan Blake oraz Francuz Christophe Lemaitre.

Kajakarki w finale 500 m

Polskie kajakarki Karolina Naja i Beata Mikołajczyk awansowały do finału rywalizacji K2 na 500 m. Choć w pierwszej rundzie uzyskały najgorszy czas, awansowały do półfinału, w którym zajęły trzecie miejsce.

Gorzej poszło Marcinowi Grzybowskiemu i Tomaszowi Kaczorowi, którzy nie awansowali do finału A rywalizacji C2 na 1000 metrów. Polacy zajęli czwarte miejsce w pierwszym półfinale i wystąpią w czwartkowym finale B, który zdecyduje o klasyfikacji końcowej na pozycjach 9-12. Także Anecie Koniecznej nie powiodło się w półfinałach wyścigu K1 na 500 metrów. Polka była czwarta i również popłynie tylko w finale B (miejsca 9-16).

Marek Jaskółka z czasem 1:52.38 zajął 47. miejsce w triathlone. Zwyciężył Brytyjczyk Alistair Brownlee (1:46.25).

Na kolarskim torze bez sukcesów

Małgorzata Wojtyra (Bo Go Szczecin) zajęła jedenaste miejsce w rywalizacji wielobojowej (omnium) w kolarstwie torowym w igrzyskach w Londynie. W ostatnim starcie - wyścigu na 500 ze startu zatrzymanego - była czternasta.

Kamil Kuczyński odpadł z rywalizacji w keirinie w kolarstwie torowym. Polak zajął czwarte miejsce w swoim wyścigu w pierwszej rundzie i na tej samej pozycji zakończył repasaże, z których do półfinału zakwalifikowała się tylko najlepsza trójka z każdej serii.

Więcej o: