Londyn 2012. Trener hiszpańskich piłkarzy straci pracę

Luis Milla, trener reprezentacji do lat 21, nie otrzyma od hiszpańskiej federacji propozycji przedłużenie kończącego się właśnie z kontraktu. Hiszpania - faworyt turnieju piłkarskiego podczas igrzysk w Londynie - nie wyszła z grupy.

Ile razy zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego? Dowiesz się w serwisie Polacy w Londynie ?

O decyzji poinformowano na stronie internetowej hiszpańskiej federacji. Razem z nim kadrę opuści specjalista od przygotowania fizycznego. Juan Carlos Martinez. Obaj stracą pracę choć zaledwie rok temu prowadzona przez nich reprezentacja wywalczyła mistrzostwo Europy. "Hiszpańska federacja chce publicznie podziękować obu, od momentu przejęcia pracy z kadrą w 2008 i 2009 r." - czytamy w oświadczeniu.

Hiszpanie byli w Londynie faworytami do złota. Przegrali jednak po 0:1 dwa pierwsze mecze - z Japonią i Hondurasem, a w ostatnim grupowym meczu z Marokiem zremisowali bezbramkowo. Na igrzyskach każdy kraj może wystawić reprezentację złożoną z piłkarzy do lat 23 i dodatkowo trzech, którzy są starsi. W hiszpańskiej kadrze zagrały m.in. gwiazdy, mistrzowie świata i Europy - Juan Mata, czy Jordi Alba.

Tymczasowo Millę zastąpi trener reprezentacji U-19 Julen Lopetegui.

Ceremonię otwarcia igrzysk w Londynie ? oglądało 900 mln osób

Więcej o: