Londyn 2012. Protest przeciwko Klepackiej odrzucony

Zespół Ukrainki Olhy Maśliwiec złożył protest przeciwko Zofii Noceti-Klepackiej - donosi z korespondent Sport.pl w Londynie Michał Pol. Protest został odrzucony. - To było niedorzeczne - powiedział Paweł Kowalski, trener windsurferki.

W dramatycznym finałowym biegu klasy RS-X kobiet Zofia Noceti-Klepacka zdobyła brązowy medal . Polka stoczyła na trasie heroiczną walkę. Przez pół trasy była poza podium, tuż przed metą miała okazję na srebro. Wygrała Hiszpanka Marina Alabau Neira. Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Ukrainka Olha Maśliwiec.

Po wyścigi w trakcie rozmowy Klepackiej z dziennikarzami do Polki podeszła Ukrainka i powiedziała, że jej zespół składa protest. Nie było wiadomo, z jakiego powodu. - Zabrali Klepacką na kontrolę dopingową. Po drodze machała nam, że medalu nie odda, ale trener mówi, że nic nie wiadomo - napisał na Twitterze Michał Pol, dziennikarz Sport.pl .

Pół godziny później protest Ukraińców został odrzucony. - Są oficjalne wyniki, Klepacka ma swój brąz - donosił na Twitterze Pol.

Trener Klepackiej, Paweł Kowalski wyjaśnił, o co dokładnie chodziło: - Ten protest był niedorzeczny. Ukraińcy zakwestionowali wysokość sumy, na jaką ubezpieczona została Zocha. Organizatorzy mieli nasze dokumenty. Wszystko sprawdzili, wiec nie mam pojęcia skąd się wzięło całe zamieszanie?

Później okazało się, że protest Ukraińców nie został nawet rozpatrzony, bo został złożony po terminie.

Więcej o: