Londyn 2012. Zapasy. Janikowski z brązowym medalem

Damian Janikowski brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Londynie! W walce o trzecie miejsce nasz zapaśnik pokonał 3:0 Francuza Melonina Noumonvi. To piąty polski medal na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Walka o trzecie miejsce miała emocjonujący przebieg. Polak wygrał pierwszą rundę 1:0 - rywal nie zdołał podnieść go z parteru.

Po 1,5 minuty drugiej rundy do Noumonvi musiał bronić się przed atakami Polaka. Tu Janikowski pokazał swoją siłę - z łatwością podniósł Francuza, wyrzucił go za matę i mógł podnieść ręce w geście triumfu.

Przegrany półfinał

W półfinale igrzysk Janikowskiego pokonał Egipcjanimn Karam Mohamed Gaber Ebrahim. Po pierwszej rundzie Polak prowadził wprawdzie 3:2, ale w kolejnych rywal odrobił straty. W decydującym starciu Egipcjanin wykonał "wózek" i tym samym awansował do finału igrzysk.

23-letni Janikowski startuje w stylu klasycznym w kategorii do 84 kilogramów. W pierwszej walce pokonał Turka Nazamiego Avlucę 3:0, a potem Austriaka Amera Hrustanovica. W ćwierćfinale pokonał Pablo Enrique Shorey Hernandeza z Egiptu.

Jesteśmy także na NK. Śledź igrzyska ze Sport.pl!

Więcej o: