Londyn 2012. Polacy w poniedziałek. Rogowska, Dołęga

W poniedziałek mamy kolejne szanse na medal. Faworytem w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 105 kg jest Marcin Dołęga. W finale skoku o tyczce wystąpi Anna Rogowska.

Na torze kolarskim w rywalizacji omnium kobiet wystąpi Małgorzata Wojtyra. O 17:10 okrążenie ze startu lotnego, o 18:06 wyścig punktowy, o 19:20 wyścig eliminacyjny.

O 19:00 w ćwierćfinale siatkówki plażowej mężczyzn z Brazylijczykami Alisonem Ceruttim i Emanuelem Rego zagrają Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel.

O 20:00 walkę o złoty medal rozpocznie w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 105 kg Marcin Dołęga. Z zawodów wycofali się jego główni rywale Rosjanie Chadżimurat Akkajew i Dmitrij Kłokow . W konkursie wystąpi również Bartłomiej Bonk.

Polacy na Stadionie Olimpijskim

O godz. 21:15 w półfinale biegu na 400m przez płotki pobiegnie Anna Jesień. Na 20:00 zaplanowany jest finał skoku o tyczce kobiet z udziałem Anny Rogowskiej.

Co oprócz Polaków?

Poniedziałek jest ostatnim dniem zmagań grupowych w męskiej rywalizacji w koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej i piłce wodnej. Na stadionie lekkoatletycznym odbędą się finały pchnięcia kulą kobiet, 400 metrów przez płotki mężczyzn, 3000 m z przeszkodami kobiet i 400 metrów mężczyzn.

Więcej o: