Londyn 2012. Niedziela uboga w Polaków

W niedzielę nie wystąpi zbyt wielu Polaków. Mimo wszystko liczymy na medal Szymona Ziółkowskiego w finale rzutu młotem oraz dobry początek Karoliny Michalczuk w turnieju bokserskim.

Spędzasz niedzielę poza domem? Wyniki i relacje sprawdzaj na m.sport.pl ?

O 11 rozpocznie się maraton kobiet z udziałem Karoliny Jarzyńskiej.

O 15. zmagania bokserskie w kategorii do 51 kg rozpocznie w 1/8 finału Karolina Michalczuk. Jej rywalką będzie Hinduska Chungneijang Mery Kom Hmangte.

Wieczorem o 21:20 zmagania na Stadionie Olimpijskim rozpoczną młociarze. Wśród nich będzie mistrz olimpijski z Sydney Szymon Ziółkowski. Polak w eliminacjach zajął szóste miejsce.

Kilkoro Polaków będzie też kontynuować zmagania żeglarskie. W klasie Laser Kacper Ziemiński, w RS-X kobiet - Zofia Noceti-Klepacka, w klasie Laser Radial kobiet - Anna Weinzieher, w klasie RS-X mężczyzn - Przemysław Miarczyński, w klasie 470 kobiet - Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. Po raz ostatni popłyną Mateusz Kusznierewicz z Dominikiem Życkim. Na razie zajmują piąte miejsce, ale nie mają już szans na medal.

Co oprócz występów Polaków?

Cały dzień będą trwały zmagania lekkoatletyczne. Odbędą się m.in. finały trójskoku kobiet (20:35), bieg na 400 metrów kobiet (22:10), bieg na 3000 metrów z przeszkodami mężczyzn (22:25) i przede wszystkim 100 metrów mężczyzn z udziałem Yohana Blake'a i Usaina Bolta (22:50)

O 13 na korcie tenisowym mecz o brązowy medal rozpoczną Novak Djoković i Juan Martin Del Potro. Po nich na mecz finałowy wyjdą Roger Federer i Andy Murray.

Ponadto będą rozgrywane mecze piłki wodnej, siatkówki, hokeja, piłki ręcznej i koszykówki. Wszystko to zmagania kobiet. Rywalizację rozpoczną też zapaśnicy.

Zobacz cały niedzielny terminarz ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.