Londyn 2012. Siatkówka. Męczarnie Włochów z Australią

W meczu grupy A siatkówki mężczyzn Włosi z dużymi problemami wygrali z dużo niżej notowanymi Australijczykami 3:2.

Na początku meczu Włosi byli bardzo zdekoncentrowani. Australijczycy grali bezbłędnie i wygrali dwa pierwsze sety do 21 i 18. Niespodzianka wisiała w powietrzu.

Faworyzowani Włosi obudzili się dopiero w trzecim secie, którego wygrali do 18. W kolejny poszło im jeszcze lepiej. Australijczykom pozwolili na zdobycie jedynie 14 punktów.

Tie-break znowu był wyrównany. Obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 13:13. Wtedy jednak kluczowe okazało się doświadczenie Włochów, którzy prostymi środkami zdobyli dwa kolejne punkty i zapewnili sobie zwycięstwo. Wynik 3:2 to jednak tylko dwa, a nie trzy punkty dla zwycięzców. Australii przypadło jedno oczko.

Do tej pory Australijczycy wygrali jedynie z Wielką Brytanią. Pozostał im jeszcze mecz z Polską. Aby myśleć o awansie do ćwierćfinału, musieli by urwać nam jakieś punkty i liczyć na wpadkę Argentyny w meczu z najsłabszą w grupie Wielką Brytanią.