Londyn 2012. Bogacka czwarta, Nagay ostatnia w finale

Sylwia Bogacka zajęła czwarte miejsce w finale karabinu małokalibrowego w trzech postawach na 50 metrów i nie powtórzyła sukcesu z drugiego dnia Igrzysk Olimpijskich, kiedy zdobyła srebrny medal. Tym razem do podium zabrakło jej 1,1 pkt. Ostatnie, ósme miejsce zajęła Agnieszka Nagay.

Profil Sport.pl na Facebooku - 78 tysięcy fanów. Plus jeden? 

Nagay awansowała do finału z piątym wynikiem. Bogacka miała większe kłopoty - zajęła siódme miejsce ex aequo z Niemką Barbarą Engleder, Chinką Peijing Li i Koreanką Kyung Yoon Na. Jednak w dogrywce nie zawiodła i zagwarantowała sobie miejsce w finale.

W finale Nagay nie zaprezentowała się już tak dobrze. O wiele lepiej spisała się Bogacka, która do końca walczyła o medal, ale nie udało jej się wyprzedzić Czeszki Adeli Sykorovej, która zajęła trzecie miejsce. Srebro zdobyła Ivana Maksimovic z Serbii. Złoty medal wygrała Amerykanka Jamie Lynn Gray, która ostatnim, praktycznie perfekcyjnym strzałem pobiła rekord Igrzysk Olimpijskich.

W pierwszym dniu po ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich Bogacka zdobyła srebrny medal w konkurencji karabinu pneumatycznego na dystansie 10 m.

Nie będzie Cię w domu podczas finału Nagay i Bogackiej? Śledź relację na żywo w komórce na m.Sport.pl ?

Więcej o: