Londyn 2012. Polacy w sobotnich zmaganiach. Bogacka, siatkarze, tyczkarka

W sobotę polscy kibice liczą na drugi medal Sylwii Bogackiej. Swój czwarty mecz zagrają siatkarze. Ich rywalem będą Brytyjczycy. Eliminacje skoku o tyczce rozpoczną Monika Pyrek i Anna Rogowska.

Mamy nadzieję, że ta sobota rozpocznie się dla nas podobnie jak poprzednia. Od dobrego występu Sylwii Bogackiej. Nasza srebrna medalistka wystąpi o 10:00 w eliminacjach konkurencji karabinu z trzech pozycji w której jak sama przyznaje, czuje się lepiej. W tych samych zawodach wystąpi również Agnieszka Nagay. Ewentualny finał o 13:45.

O tej samej godzinie rozpocznie się triathlon kobiet z udziałem Marii Cześnik i Agnieszki Jerzyk.

O 11:00 na torze kolarskim w eliminacjach sprintu mężczyzn pojedzie Damian Zieliński.

Swój czwarty mecz na igrzyskach o 12:30 rozpoczną nasi siatkarze. Ich rywalem będą gospodarze Wielka Brytania.

Kilkoro Polaków będzie też kontynuować zmagania żeglarskie. W klasie Laser Kacper Ziemiński, w RS-X kobiet - Zofia Noceti-Klepacka, w klasie Laser Radial kobiet - Anna Weinzieher, w klasie RS-X mężczyzn - Przemysław Miarczyński, w klasie 470 kobiet - Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar

W rywalizacji ciężarowców wystąpi dwóch reprezentantów Polski. W finale B o 16:30 Tomasz Zieliński, a w finale A o 20:00 Arsen Kasabijew.

Będziemy też mieli kolejny finał na pływalni. O 20:36 na 1500 metrów stylem dowolnym popłynie Mateusz Sawrymowicz.

Dzień na Stadionie Olimpijskim

Przez cały dzień w zawodach lekkoatletycznych w wieloboju będzie startować Karolina Tymińska. Finał o 21:35 w biegu na 800 metrów. O 11:20 rozpoczną się eliminacje skoku o tyczce kobiet. W grupie A wystąpi Monika Pyrek, w grupie B Anna Rogowska. O 11:35 rozpoczną się eliminacje 400 metrów mężczyzn. W 7. serii pobiegnie Marcin Marciniszyn. Godzinę później rozpoczną się eliminacje 3000 metrów z przeszkodami kobiet. W 2. serii pobiegnie Katarzyna Kowalska, a w 3. Matylda Szlęzak. O 13:30 w eliminacjach biegu na 100 metrów mężczyzn pobiegnie Dariusz Kuć. O 18:00 rozpocznie się chód mężczyzn na 20 km z udziałem Rafała Augustyna, Dawida Tomali i Grzegorza Sudoła.

Więcej o: