Londyn 2012. Pływanie. Czerniak: Przed finałem dostanę lekcję od trenera

- Trochę kiepsko wyszło, dostanę lekcję od trenera Bartosza Kizierowskiego, jak powinienem popłynąć - powiedział po czwartkowych półfinałach 100 m st. motylkowym Konrad Czerniak, który awansował do piątkowego finału z siódmego miejsca. Decydująca walka o medale Igrzysk Olimpijskich w Londynie w piątek o 20:38. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.

Profil Sport.pl na Facebooku - 78 tysięcy fanów. Plus jeden? 

Czerniak w swoim półfinale zajął trzecie miejsce. Najszybszy był Michael Phelps, za nim dopłynął Steffen Deibler. Potem odbył się drugi półfinał, w którym lepiej od Polaka popłynęło aż czterech zawodników. Czerniak dostał się więc do finału z siódmego, przedostatniego miejsca i rozpocznie wyścig ze skrajnego toru.

Konrad Czerniak:

"Siódmy czas? Nawet nie zwracam uwagi na wyniki, bo co innego półfinał, co innego finał. Trochę kiepsko wyszło, dostanę lekcję od trenera Bartosza Kizierowskiego jak powinienem popłynąć. Wiem, co poszło nie tak, z trenerem opanujemy temat, zanalizujemy taktykę i wyciągniemy wnioski. Sprawdzimy jak inni zaczynali, i jak kończyli.

Tor pierwszy nie będzie miał wielkiego znaczenia w finale. Będę miał swój wyścig i swoje tempo. Chcę tak jak w Szanghaju płynąć (Czerniak zdobył tam srebrny medal mistrzostw świata w tej konkurencji, przegrywając tylko z Phelpsem), i wtedy będzie dobrze. Ucieszyłby mnie rekord życiowy, więcej planów nie chcę zdradzać. Wszyscy mówią, że igrzyska są po prostu zawodami, ale tu otoczka jest większa, jest wioska, w niej sportowcy. Inaczej się to odbiera. Jest coś wielkiego w igrzyskach i każdy to odczuwa. Jedni sobie z tym radzą, inni nie.

Phelps w Pekinie miał też miał taki układ wyścigów [że pół godziny po finale 200 m st. zm. płynął półfinał 100 m mot.] i go wytrzymuje fizycznie. Jest doskonale przygotowany, rozgrzał się dobrze płynąc finał 200, gdzie zdobył złoty medal. Psychicznie wszyscy moi rywale są mocni. Trudno powiedzieć nawet to, czy Phelps w piątek wygra. Ale on na pewno jest mocny psychicznie."

Będzie medal? Sprawdź jak płyną przez komórkę w m.Sport.pl ?

Więcej o: