Londyn 2012. Michael Phelps może dziś przejść do historii

Michael Phelps może dziś zostać najbardziej utytułowanym olimpijczykiem w historii. Amerykański pływak ma szanse na zdobycie dwóch medali. Jeśli to zrobi, prześcignie w ilości zdobytych krążków dotychczasową liderkę pod tym względem gimnastyczkę Larisę Latyninę

Phelps zdobył do tej pory jeden medal na igrzyskach w Londynie. Wywalczył srebrny medal w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym. Dziś ma szansę zgarnąć krążki w dwóch konkurencjach - 200 metrów motylkiem i sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym. Jeśli tego dokona będzie miał na swoim koncie 19 olimpijskich medali. Tym samym stanie się najbardziej utytułowanym olimpijczykiem w historii. O jeden krążek wyprzedzi dotychczasową rekordzistkę Larisę Latyninę, która ma na swoim koncie 18 medali.

Phelps jest już rekordzistą pod względem zdobytych medali z najcenniejszego kruszcu. Zdobył ich 14. Dziś ma dużą szansę wyśrubować ten rekord. A jeśli wygra wyścig 200 metrów stylem motylkowym zostanie pierwszym pływakiem w historii, który wygrał tę samą konkurencję indywidualną na trzech kolejnych igrzyskach. Do finału awansował z czwartym czasem i ma duże nadzieje na złoto. - Jestem zadowolony z tego jak popłynąłem. Właśnie tego potrzebowałem - stwierdził.

Finał 200 metrów stylem motylkowym rozpocznie się około godz. 20.45 . W sztafecie Phelps popłynie godzinę później . Relacje z finałów na żywo w Sport.pl.

Więcej o: