Londyn 2012. Żeglarstwo. Słaby występ Mateusza Kusznierewicza i Dominika Życkiego

Trzeci i czwarty wyścig żeglarskiej klasy Star nie były szczęśliwe dla Mateusza Kusznierewicza i Dominika Życkiego. Reprezentanci Polski dopłynęli kolejno na 12. i 10. miejscu. W klasyfikacji generalnej zajmują 8. pozycję.

Pierwszy dzień zmagań przyniósł polskiej parze 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugi okazał się znacznie gorszy.

Trzeci wyścig odbywał się przy umiarkowanym wietrze o sile średnio 15 węzłów. Kusznierewicz i Życki rozpoczęli bardzo dobrze i do pierwszego znaku dotarli na 3. miejscu. Niestety zawalili kolejny odcinek trasy i na drugim pomiarze czasu byli na 11. pozycji. To spowodowało, że pozostali już do końca wyścigu w drugiej części stawki, ostatecznie plasując się na 12. miejscu. Do zwycięskiej pary Nowozelandczyków Hamish Pepper/Jim Turner stracili ponad minutę.

W drugim starcie wiatr wiał z jeszcze większą siłą (średnio 18 węzłów) czyli teoretycznie tak, jak lubi Kusznierewicz. Polacy jednak już od początku płynęli słabo. Najwyżej znajdowali się na trzecim pomiarze czasu - 7. pozycja. Pod koniec wyścigu dali się wyprzedzić trzem załogom i w rezultacie skończyli na 10. miejscu. Zwyciężyła szwedzka para Fredeik Loof/Max Salminen.

W klasyfikacji generalnej Polacy zajmują 8 miejsce. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie sumowane są wszystkie wyścigi. Po dziesiątym (przed wyścigiem finałowym, który będzie punktowany podwójnie) od tej sumy zostanie odjęty najgorszy wynik z pojedynczego startu. Polacy po czterech wyścigach mają 34 pkt. Liderzy Brytyjczycy Iain Percy i Andrew Simpson zgromadzili ich 18.

Piąty i szósty wyścig klasy Star odbędą się we wtorek. Początek rywalizacji o godz. 13.05.

Więcej o: