Londyn 2012. Występy Polaków w poniedziałek

W poniedziałek nie mamy raczej szans na medal. Rywalizację w klasie Star będą kontynuować Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki, którzy po pierwszym dniu zmagań zajmują trzecie miejsce. Urszula Radwańska zagra w II rundzie singla z Sereną Williams. Być może siostry Radwańskie zdążą zagrać w turnieju deblowym.

Poniedziałek dla polskich kibiców rozpocznie się o 10:40. Wtedy w repasażach czwórki podwójnej kobiet w Wioślarstwie wystartują Natalia Madaj, Joanna Leszczyńska, Kamila Soćko i Sylwia Lewandowska. Dziesięć minut później ósemka mężczyzn w składzie Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Krystian Aranowski, Piotr Hojka, Rafał Hejmej, Marcin Brzeziński, Zbigniew Schodowski, Piotr Juszczak i Daniel Trojanowski. O 11:20 w eliminacjach dwójki podwójnej kobiet popłyną Magdalena Fularczyk i Julia Michalska.

O 11:25 rozpoczną się eliminacje w pływaniu na 200 metrów stylem motylkowym mężczyzn . W czwartym wyścigu popłynie Marcin Cieślak, a w piątym Paweł Korzeniowski. Ewentualne półfinały o 21:30.

W judo w kategorii do 73 kg w eliminacja Tomasz Adamiec zmierzy się z Francuzem Ugo Legrandem. Ewentualne półfinały i repasaże od 15, a finał o 17:10.

Kilkoro Polaków wystąpi jutro w żeglarstwie. W klasie Laser od 13 zmagania rozpocznie Kacper Ziemiński, w klasie 49er Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek, a w klasie Laser Radial Anna Weinzieher. Od 15 w klasie Finn 3 i 4. wyścig rozpocznie Piotr Kula, który po pierwszym dniu zmagań zajmuje 21. miejsce, a w klasie Star Mateusz Kusznierewicz z Dominikiem Życkim, którzy z kolei na razie są sklasyfikowanie na świetnej trzeciej lokacie.

O 13:02 w 1/32 finału turnieju kobiet w łucznictwie Natalia Leśniak zmierzy się z Jing Xu z Chin. Ewentualna 1/16 o 17:05.

O 13:20 zmagania w szpadzie kobiet rozpocznie Magdalena Piekarska, która w 1/16 finału będzie walczyć z Szwajcarką Tiffany Geroudet. Ewentualna 1/8 finału o 15:10, ćwierćfinał o 16:30, półfinał o 19, pojedynek o trzecie miejsce o 20:10, a finał o 20:40.

Urszula Radwańska w II rundzie singla zagra z Sereną Williams około 14:30. Mecz sióstr Radwańskiech ze Słowaczkami Hantuchova i Cibulkovą został wyznaczony jako piąty na korcie 16. Nie wiadomo czy zdążą zagrać w poniedziałek.

W kajakarstwie górskim od 14:30 walczyć będą Marcin Pochwała i Piotr Szczepański w eliminacjach C2 mężczyzn . O 15:20 zmagania w eliminacjach K1 kobiet zacznie Natalia Pacierpnik.

Ciekawie może być również w badmintonie. O 10:42 w grupie B w grze mieszanej wystąpią Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak. Ich rywalami będzie duńska para Christinna Pedersen i Joachim Fischer. O 15:17 w grupie B w grze podwójnej mężczyzn Michał Łogosz i Adam Cwalina zagrają z Bodinem Isarą i Maneepongiem Jongjitem z Tajlandii. A wieczorem jeszcze występy indywidualne. Kamila Augustyn o 20:40 zagra z Tine Baun z Danii, a Przemysław Wach pięć minut później z Jin Chen z Chin.

O 17:30 w 1/8 finału zagra reprezentantka Polski w tenisa stołowego Li Qian. Jej rywalką będzie Japonka Kasumi Ishikawa.

O 22 swój drugi mecz w turnieju siatkówki plażowej w grupie D zagrają Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Ich rywalami będą Amerykanie Jacob Gibb i Sean Rosenthal.

Więcej o: