Zawodnik Vive najskuteczniejszy w kadrze Chorwacji

Ivan Cupić, prawoskrzydłowy Vive Targi Kielce, zdobył osiem bramek i był najskuteczniejszym zawodnikiem reprezentacji Chorwacji w pewnie wygranym meczu z Koreą 31:21.

Cupić, podobnie jak drugi skrzydłowy mistrzów Polski Manuel Strlek, rozpoczął pojedynek w podstawowej siódemce. Już w pierwszej połowie wygranej przez aktualnych brązowych medalistów mistrzostw Europy 14:8 obaj kielczanie zdobyli najwięcej bramek. Cupić trafił cztery razy w pięciu próbach, a Strlek trzy razy w sześciu rzutach.

Po przerwie kieleccy zawodnicy grali już mniej. Strlek zszedł w 43. minucie i mecz zakończył z czterema golami. Cupić opuścił parkiet pięć minut później.

W 44. minucie na parkiecie pojawił się trzeci zawodnik Vive Targi Kielce - Denis Buntić. Spisał się słabo. Miał karę, dwie straty (w tym jedna banalna złego podania), dwie asysty, a jeden jego rzut został obroniony.

O godz. 21.15 igrzyska w Londynie rozpocznie ostatni zawodnik kieleckiej siódemki Marcus Cleverly, bramkarz reprezentacji Danii. Mistrzowie Europy zmierzą się z Węgrami.