Londyn 2012. Gyorgy Grozer: Stawiam na 3:1 dla Polski

- Jeśli Polacy będą grali z Włochami tak, jak przez całe lato, to powinni wygrać - mówi Gyorgy Grozer, atakujący reprezentacji Niemiec. Siatkarski turniej w Londynie już się rozpoczął, Polacy swój pierwszy mecz rozegrają o 21. Relacja Zczuba i na żywo na Sport.pl.

Śledź relacje na żywo z 3. dnia IO 2012. Grają siatkarze, gra Radwańska ?

Pierwsze spotkania zacięte były tylko momentami, a wygrywali ich faworyci - najpierw, w "polskiej" grupie A, Bułgaria pokonała 3:0 Wielką Brytanię, a potem, w grupie B, Rosjanie takim samym wynikiem zwyciężyli Niemców.

W niemieckiej kadrze na igrzyska jest m.in. Gyorgy Grozer, który w poprzednim sezonie grał w Asseco Resovii, z którą zdobył mistrzostwo Polski. Przeciwko Rosjanom zdobył 10 punktów.

Jak jego zdaniem będzie wyglądał mecz Polska - Włochy? - Jeśli Polacy będą grali z Włochami tak, jak przez całe lato, to powinni wygrać - mówi Niemiec. - Ale to na pewno nie będzie łatwe, bo Włosi mają bardzo mocną zagrywkę. To będzie interesujące spotkanie.

- Jeśli miałbym wytypować rozstrzygnięcie, to postawiłbym na 3:1 dla Polaków - dodał Grozer.

Polacy i Niemcy mogą spotkać się w Londynie dopiero w fazie pucharowej. W niedawnym Memoriale Huberta Wagnera w Zielonej Górze biało-czerwoni pokonali Niemców 3:1. Polacy ten turniej wygrali, a wcześniej zwyciężyli w finale Ligi Światowej w Sofii.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA