Londyn 2012. Szermierka. Skrodzki odpadł w 1/16 finału

Polak Adam Skrodzki przegrał z najwyżej notowanym na świecie Niemcem Nicolasem Limbachem w 1/16 finału turnieju szabli. Wcześniej wyeliminował jednak reprezentanta Hongkongu Hin Chung Lama 15:10 i było to pierwsze nasze zwycięstwo w szermierce na Igrzyskach w Londynie.

Początek walki z reprezentantem Hongkongu nie wyglądał najlepiej w wykonaniu naszego szablisty. Hin Chung Lam długo utrzymywał jedno-dwupunktową przewagę. Skrodzki przy stanie 5:6 zdobył jednak trzy punkty z rzędu i dzięki temu na przerwę zszedł z przewagą.

Druga część walki to już zdecydowana dominacja naszego zawodnika. Dynamiczne ataki i dobre obrony w wykonaniu Skrodzkiego doprowadziły do tego, że rywal zdobył tylko cztery punkty i ostatecznie to nasz reprezentant zwyciężył 15:10.

W 1/16 Polak musiał jednak zmierzyć się z najlepszym obecnie szablistą na świecie Nicolasem Limbachem. Walka z Niemcem rozpoczęła się nawet od prowadzenia Skrodzkiego 2:0, ale później rywal pokazał klasę.

Limbach doprowadził do stanu 3:3 i od tego momentu zdobył pięć punktów z rzędu, schodząc na przerwę ze zdecydowaną przewagą. Po przerwie nasz zawodnik starał się atakować, wielokrotnie dochodziło do obopólnych trafień, ale Niemiec był nie do pokonania. Ostatecznie pojedynek zakończył się porażką Skrodzkiego 8:15.