Londyn 2012. Rafał Stec: Siatkarze weszli w rolę w naszym sporcie drużynowym absolutnie niezwyczajną

W niedzielę o godzinie 21:00 czasu polskiego reprezentacja siatkarzy pod wodzą Andrei Anastasiego zmierzy się z Włochami. Zdaniem dziennikarza Gazety Rafała Steca, nasi reprezentanci przed rozpoczęciem turnieju olimpijskiego są niezwykle pewni siebie i mocni. - Siatkarze weszli w rolę w naszym sporcie drużynowym absolutnie niezwyczajną - napisał na swoim blogu felietonista. Relacja Zczuba i na żywo na Sport.pl.

Czytaj więcej na blogu Rafała Steca ?

- Polacy sami siebie uważają za faworytów, Polacy o otwarcie się do pewności siebie przyznają, Polaków obawiają się rywale ("trzeba ich unikać w ćwierćfinale", przestrzega rosyjska prasa), za wiarą w Polaków nie stoją odosobnione medalowe podskoki, lecz długotrwałe utrzymywanie się na medalowych pułapach - napisał Rafał Stec.

Zdaniem dziennikarza Gazety, zmiana charakterologiczna naszych reprezentantów po okresie niestabilnej gry pod wodzą innych trenerów - Raula Lozano i Daniela Castellaniego - jest zasługą nowego selekcjonera - Andrei Anastasiego. - Nowa era nastała wraz z przybyciem selekcjonera Anastasiego - nałogowego wygrywacza, który przy poprzednikach, przecież też znakomitych, wygląda chwilami jak procesor wyższej generacji [...]Pod rządami Włocha nasi wpychają się na podium wszędzie, gdzie zagrają - uważa felietonista.

Rafał Stec podkreśla również, że w tym roku żaden inny zespół nie może pochwalić się takim bilansem jak biało-czerwoni: - Nikt inny w świecie nie wziął medali z czterech ostatnich imprez, nikt inny nie poleciał do Londynu po równie imponującej passie - ich ostatnie sety składają się na bilans 23-1!

Polacy na IO 2012 zagrają w grupie A. Zmierzą się z Włochami, Argentyną, Australią, Wielką Brytanią, Bułgarią.

Zobacz wideo

Sprawdź o której gra Radwańska, o której startują inni Polacy ?

Więcej o: