Londyn 2012. Sensacja! Koreańczycy pobili rekord świata, ale złoto dla Włochów

Koreańscy łucznicy w Londynie pobili wprawdzie jeden rekord świata, ale złotego medalu w drużynie nie zdobędą. W półfinale turnieju olimpijskiego lepsi od nich okazali się bowiem Amerykanie. Zawody niespodziewanie wygrali Włosi

Taki wynik to ogromna sensacja. Reprezentanci Korei Południowej wygrywali w drużynie trzy ostatnie olimpiady i tym razem również byli absolutnymi faworytami do złota. Swoje aspiracje i znakomitą formę potwierdzili wczoraj w kwalifikacjach do turnieju. Przypomnijmy, że wówczas Im Dong Hyun ustanowił nowy, indywidualny rekord świata, a wraz z kolegami: Kimem Bubminem i Ohem Jin Hyekiem udało mu się pobić rekord globu w drużynie.

Te fantastyczne wyniki nie miały jednak przełożenia na zwycięstwo w zespołowym turnieju głównym. W półfinale zawodów, ekipa Koreańczyków niespodziewanie przegrała bowiem z Amerykanami 219:224. Ostatecznie, niedawni rekordziści świata musieli się więc w Londynie zadowolić jedynie brązowym medalem, który wywalczyli po zwycięstwie nad Meksykiem. W finale, o jeden punkt lepsi od drużyny USA, okazali się z kolei Włosi.

Więcej o: