Londyn 2012. Bogacka po zdobyciu srebra: Liczę na kolejny sukces

- Fantastyczne eliminacje to wynik pracy przez ostatnie lata. Bardzo dużo poświęciłam, aby ten moment przeżyć, i móc się cieszyć - powiedziała po zdobyciu srebrnego medalu w strzelectwie Sylwia Bogacka. Przed nią na igrzyskach jeszcze start w konkurencji karabin sportowy trzy postawy. - Znów liczę na sukces - powiedziała Polka.

Relacja Zczuba i na żywo z I dnia Igrzysk Olimpijskich 2012 ?

W sobotę Bogacka zdobyła pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach w Londynie. Po świetnych kwalifikacjach (była pierwsza), w finale, po zaciętej walce przegrała tylko z Chinką Yi Siling. To kolejny duży sukces Polski w tej dyscyplinie po występach Renaty Mauer.

- Pamiętam Renatę jak walczyła do końca, jeden strzał wystarczy aby stracić złoto. Czasem jeden strzał wystarczy do sukcesu. Przed ostatnim strzałem pomyślałam sobie, że dobrze byłoby zakończyć strzałem 10.8. Jak to strzeliłam, było to największe podziękowanie dla mnie - powiedziała Bogacka.

- Fantastyczne eliminacje to wynik pracy przez ostatnie lata. Bardzo dużo poświęciłam, aby ten moment przeżyć, i móc się cieszyć. Nie czuję się looserem, że przegrałam złoty medal, ale że wygrałam srebro, nie ma we mnie grama rozczarowania. - wyjaśniła Polka.

Przed nią jeszcze start w innej konkurencji - karabin sportowy trzy postawy. - Nigdy nie trenowałam wytrzymałości psychicznej, poza tym, to tylko tak wygląda, że nie czuję emocji. 4 sierpnia mam swoją ulubioną konkurencję - postawy. I znów liczę na sukces. Teraz trochę przerwy, a potem muszę sobie przypomnieć jak wygląda strzelanie z postaw. Może trochę się wyśpię, bo dziś rano wstałam o 5.20, od dziś będę miała trochę łatwiej.

Wychodzisz z domu? Śledź relację z igrzysk na m.Sport.pl w swoim telefonie ?

Więcej o: