Londyn 2012. Irlandzki olimpijczyk obstawił swoją porażkę u bukmacherów?

Irlandzki Komitet Olimpijski bada doniesienia o tym, że jeden ze sportowców reprezentujących ten kraj miał obstawić u bukmacherów swoją porażkę na igrzyskach w Londynie. Zawodnik miał dzięki temu wygrać 3,6 tys. euro.

O jakiego sportowca chodzi i w jakiej konkurencji startował, nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że został on już o zarzutach poinformowany. Według gazety " The Irish Independent" zawodnik miał przed startem dwukrotnie postawić na swojego przeciwnika, z którym rywalizował podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Po planowanej porażce odebrał wygraną wynoszącą 3,6 tys. euro.

Szef Irlandzkiego Komitetu Olimpijskiego Pat Hickey zapowiedział, że jeśli doniesienia się potwierdzą, to winowajcę czeka surowa kara. Takie są bowiem wytyczne MKOL, który przed igrzyskami powołał nawet specjalny zespół do monitorowania zakładów bukmacherskich. Sportowcy występujący w Londynie mają bowiem absolutnych zakaz obstawiania wyników zawodów olimpijskich. Irlandię w Londynie reprezentuje 60 zawodników, którzy startują w 14 konkurencjach.

Więcej o: