Londyn 2012: Pechowe losowanie dla Uli Sadkowskiej

Na główną faworytkę do złotego medalu Igrzysk Olimpijskich w Londynie trafiła w losowaniu Urszula Sadkowska. Judoczka z Olsztyna dokładnie 3 sierpnia zmierzy się z Chinką Tong Wen.

Losowanie par odbyło się już w czwartek. W pierwszej rundzie olsztynianka nie będzie walczyła, ponieważ wylosowała tzw. wolny los. Na tym jednak szczęście Sadkowskiej się skończyło. W drugiej fazie turnieju jej rywalką będzie zwyciężczyni pojedynku Tong Wen (Chiny) - Vanessa Zambotti (Meksyk).

Nikt nie ma wątpliwości, że zdecydowaną faworytką tego starcia jest Chinka. Większość znawców to właśnie w Tong Wen upatruje przyszłą złotą medalistkę olimpijską. Nie oznacza to, że Sadkowska stoi na straconej pozycji. Dyscyplina sportu, jaką jest judo, ma to do siebie, że wystarczy kilka sekund na macie, aby sprawić niespodziankę.

Kibice z Polski mogą być pewni, że olsztynianka podejdzie do walki skoncentrowana i zmobilizowana. Tym bardziej że ewentualna porażka w II rundzie turnieju olimpijskiego definitywnie przekreśli szanse na podium. W kategorii wagowej +78 kg, gdzie występuje Sadkowska, organizatorzy nie przewidzieli repasaży.

Konfrontację Urszuli z Tong Wen zaplanowano na 3 sierpnia.