IO: Dobrowolski zaczął od dwóch rekordów

Rafał Dobrowolski w piątkowy ranek od mocnego uderzenia rozpoczął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. W kwalifikacjach zajął czternaste miejsce i osiągnął najlepszy wynik w Polsce.

28-letni zawodnik uzyskał rezultat 672 punktów, co jest jego rekordem życiowym i rekordem Polski. Turniej główny rozpocznie od fazy 1/32 finału w pojedynku z 51. w kwalifikacjach Brazylijczykiem Xavierem Danielem Rezende, który wywalczył 653 punktów.

- Bardzo się cieszę, że to akurat ja rozpocząłem polskie starty w Londynie. Mam nadzieję, że swoim dobrym występem pomogę psychicznie pozostałym reprezentantom. Jestem zadowolony ze swojego strzelania. Pierwsza część była dobra, druga świetna - mówił Dobrowolski.

672 to wynik lepszy o punkt od poprzedniego rekordu Polski. - Mieliśmy świetną pogodę, to trzeba zaznaczyć. Czasem potrafi ona wypaczyć wyniki łucznictwa, ale tak się nie stało. Padły nowe rekordy świata, olimpijski i Polski, dzień rekordów. Głównie dlatego, że nie wiało - tłumaczył Dobrowolski.

Eliminacje zdominowali Koreańczycy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. Wygrał Im Dong Hyun (699) przed Kim Bubmin (698) i Oh Jin Hyek (690).

Turniej główny rozpocznie się w poniedziałek.

Więcej o: