Londyn 2012. Gareth Bale nie zostanie zawieszony, choć udawał kontuzję?

Gareth Bale, który z powodu kontuzji wycofał się z udziału w igrzyskach olimpijskich, co nie przeszkodziło mu zagrać w środę w towarzyskim meczu swojego klubu z Los Angeles Galaxy, nie zostanie zawieszony przez FIFA. Brytyjska federacja postanowiła bowiem nie składać skargi w tej sprawie

Igrzyska w Londynie multimedialnie! Olimpijskie wideo najlepsze na Sport.pl ?

Gareth Bale miał być jedną z największych gwiazd reprezentacji Wielkiej Brytanii na igrzyskach olimpijskich. Oficjalnie występ uniemożliwiła mu jednak kontuzja pleców. Uraz nie przeszkodził mu jednak zagrać w środę w towarzyskim meczu Tottenhamu z Los Angeles Galaxy. "Koguty" zremisowały 1:1, a Walijczyk zdobył nawet jedną z bramek.

Zobacz bramkę Bale'a na Zczuba.tv

To wszystko zaniepokoiło prezydenta FIFA Seppa Blattera. - Jeśli klub nie puszcza swojego zawodnika na turniej organizowany przez FIFA może on zostać zawieszony na czas trwania zawodów - stwierdził Blatter.

Gdyby tak się stało Bale nie mógłby wziąć udziału we wszystkich przedsezonowych meczach Tottenhamu, ale byłby do dyspozycji klubu w pierwszym meczu nowego sezonu Premier League z Newcastle 18 sierpnia.

Wszystko jednak wskazuje na to, że piłkarz nie zostanie zawieszony. Brytyjska federacja piłkarska zdecydowała się nie składać skargi na piłkarza i jego klub, a tylko po wpłynięciu takiego protestu, FIFA mogłaby zawiesić zawodnika.

Całą sprawą zniesmaczony jest Gary Lineker, który sugeruje, że na miejscu piłkarza zrobiłby wszystko, by grać na igrzyskach. - Jedyna taka szansa w jego życiu przepadła. Jestem zaskoczony - napisał legendarny napastnik.

Więcej o: