Londyn 2012. Grecka lekkoatletka wyrzucona z igrzysk za rasistowskiego tweeta

Grecka trójskoczkini Voula Papachristou została w środę wyrzucona z igrzysk za rasistowski wpis na Twitterze, którym obraziła Afrykańczyków żyjących w jej ojczyźnie.

Te co skaczą i biegają, czyli jak lekkoatleci będą walczyć o medale w Londynie. Sprawdź na Sport.pl ?

23-letnia sportsmenka napisała na Twitterze, że "przy takiej liczbie imigrantów z Afryki w Grecji, przynajmniej komary z Zachodniego Nilu jedzą domowe jedzenie". Chociaż Papachristou szybko usunęła tweet po licznych negatywnych komentarza, Grecki Komitet Olimpijski zdecydował się usunąć zawodniczkę ze składu olimpijskiej reprezentacji.

"Papachristou została wyrzucona z kadry Grecji na igrzyska w Londynie za komentarze, które są sprzeczne z ideami i wartościami ruchu olimpijskiego" - czytamy w oświadczeniu komitetu.

Papachristou poleciała kilka dni temu razem z liczącą 105 osób kadrą do Londynu, przeprosiła za swoje zachowanie.

- Proszę o wybaczenie moich przyjaciół i innych sportowców, jeśli moje zachowanie ich uraziło, a także wszystkich kibiców. Igrzyska były moim marzeniem. Przez lata robiłam wszystko, by znaleźć się w Londynie - powiedziała zawieszona Papachristou.

Giorgos Pomaski, trener zawodniczki, stwierdził, że decyzję zaakceptuje, ale wydaje mu się, że to zbyt surowa kara za "dowcip spod budki z piwem".

Więcej o: