Londyn 2012. Amerykanie rozbili gospodarzy igrzysk

Przygotowujący się do igrzysk w Londynie amerykańscy koszykarze pokonali w Manchesterze gospodarzy igrzysk Brytyjczyków 118:78.

Igrzyska w Londynie multimedialnie! Olimpijskie wideo najlepsze na Sport.pl ?

Choć w Wielkiej Brytanii koszykówka nie jest zbyt popularnym sportem, w ogromnej, ponad 20-tysiecznej hali w Manchesterze trudno było znaleźć wolne miejsce, bo Brytyjczycy chcieli obejrzeć najlepszych i najdroższych koszykarzy świata.

Amerykanie z Brytyjczykami problemy mieli tylko na początku meczu. To gospodarze igrzysk rzucili pierwsze punkty w meczu, ale później oddali pole rywalom. Po pierwszej kwarcie przegrywali 10 punktami, ale do przerwy było już 55:37 dla USA.

Po 19 punktów rzucili Carmelo Anthony i Deron Williams, LeBron James zdobył 16, a Russell Westbrook 15.

Najwięcej punktów dla Brytyjczyków zdobył Luol Deng z Chicago Bulls - 25 punktów, a Joel Freeland, który podpisał kontrakt z Portland Trail Blazers, miał cztery punkty.