Londyn 2012. Giggs zamęcza sztab pytaniami. Rozważa karierę trenerską

Kapitan reprezentacji olimpijskiej Wielkiej Brytanii Ryan Giggs rozważa rozpoczęcie kariery trenerskiej po zakończeniu gry w piłkę. Pytaniami zamęcza trenera klubowego, Aleksa Fergusona oraz sztab olimpijski.

38-latek zadebiutował w Manchesterze United w 1991 r. Wystąpił w klubie w 900 spotkaniach. Jest jednym z trzech ponad 21-letnich zawodników, którzy wystąpią w kadrze Wlk. Bryt. w Londynie (oprócz niego będą to Craig Bellamy i Micah Richards). Igrzyska Olimpijskie to też pierwsza międzynarodowa impreza, w jakiej Giggs w swoim życiu wystąpił.

Brytyjskie media donoszą, że Giggs chce teraz spędzić trochę czasu ze Stuartem Pearce'em i jego olimpijskim sztabem, aby się od nich uczyć. Od pewnego czasu coraz częściej podpytuje też podobno Aleksa Fergusona.

- Trenerka to coś, czemu coraz mocniej się przyglądam. W połowie zeszłego sezonu zrobiłem licencję UEFA A. To coś zupełnie innego, niż bycie zawodnikiem - zdradza Walijczyk.

- Chcę zgromadzić jak najwięcej wiedzy i jak najlepiej się przygotować, gdybym chciał zająć się trenowanie - dodał.

- Igrzyska to wspaniała platforma, turniejowa piłka nożna to coś innego, niż ligowa piłka nożna. W United zadaję tyle pytań, ile mogę i podobnie robię w ekipie olimpijskiej.

Giggs to najbardziej utytułowany piłkarz w angielskiej piłce. Ma 12 medali mistrzowskich Premier League, cztery Puchary Anglii i dwa Puchary Ligi.

64 razy wystąpił w reprezentacji Walii. Jego kraj nigdy nie zakwalifikował się jednak na mundial ani mistrzostwa Europy w czasie jego 17-letniej kariery w kadrze.

Anglicy. Megalomani bez sukcesów

 

Mourinho wietrzy szatnię Realu Madryt ?

Więcej o: