Grzegorz Kiljanek, kajakarz górski z Drzewicy, wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Londynie

Grzegorz Kiljanek znalazł się w składzie reprezentacji Polski kajakarzy górskich na igrzyska olimpijskie w Londynie.

http://www.facebook.com/LodzSportpl >"> Jesteś kibicem i jesteś z Łodzi? Musisz zostać fanem Facebooka Łódź - Sport.pl ?

Po startach w mistrzostwach Europy i dwóch edycjach Pucharów Świata został ogłoszony skład reprezentacji olimpijskiej. Oprócz Kiljanka w Londynie wystąpią: Mateusz Polaczyk, Natalia Pacierpnik, Marcin Pochwała i Piotr Szczepański.

O miejsce w kadrze olimpijskiej najdłużej trwała rywalizacja o miejsce w C1 między Grzegorzem Wójsem a Kiljankiem. Kajakarz z Drzewicy prezentował wysoki poziom od początku sezonu. Do decydującego pojedynku doszło w Pucharze Świata we francuskim Pau. Kiljanek zajął tam drugie miejsce. W zawodach pokonał Wójsa i tym samym zagwarantował sobie prawo występu w Londynie. - W Pau Kiljanek popłynął znakomicie. Ten wynik to potwierdzenie jego wysokich umiejętności i świetna motywacja przed olimpijskim startem. Podium na PŚ to doskonałe osiągnięcie. Na zawodach pucharowych często trudniej o sukcesy niż w mistrzostwach Europy czy świata, bo konkurencja jest bardzo duża. Każdy z krajów może wystawić nawet czterech zawodników - mówi Janusz Żebracki, trener reprezentacji slalomu.

Kadra wchodzi teraz w ostatni etap przygotowań przed igrzyskami. Po badaniach w Instytucie Sportu i przymiarce strojów olimpijskich zawodnicy wyjechali na intensywne treningi do Bratysławy. Po powrocie, w połowie lipca, pojadą ćwiczyć do Londynu gdzie zostaną już do igrzysk.

Walka o korty, wycinka drzew i... doniesienie do prokuratury, czyli budowa stadionu miejskiego w Łodzi

Więcej o: