Londyn 2012. Gareth Bale nie zagra na igrzyskach

Skrzydłowy Tottenhamu z powodu kontuzji pleców nie wystąpi na igrzyskach w Londynie. Walijczyk nie chce ryzykować pogłębienia urazu przed startem Premier League.

18 sierpnia londyńczycy rozpoczną sezon spotkaniem z Newcatsle. Bale'a poinformował selekcjonera reprezentacji olimpijskiej Stuarta Pearce'a, że nie chce być brany pod uwagę w ustalaniu ostatecznej kadry Wielkiej Brytanii.

Bale, który w tym tygodniu podpisał z "Kogutami" nowy czteroletni kontrakt, nie ukrywał, że występ na igrzyskach jest jego marzeniem. Doszło nawet do tego, że w tajemnicy przed walijską federacją, pozował do zdjęć w koszulce, w której reprezentacja Wielkiej Brytanii wystąpi na olimpijskim turnieju.

Walijczycy, podobnie jak działacze z Irlandii Północnej i Szkocji od początku byli przeciwni występowi swoich piłkarzy w Londynie. Ostatecznie z decyzją zawodników musieli się po prostu pogodzić.

Nieobecność gracza Tottenhamu jest kolejnym ciosem dla brytyjskich kibiców. Wcześniej Pearce skreślił z listy kandydatów nazwisko Davida Beckhama.

Trenerzy mogą zabrać na turniej trzech zawodników powyżej 23 roku życia. W barwach Wilekiej Brytanii z tego grona szanse na występ mają Craig Bellamy, Ryan Giggs, Joe Cole oraz Micah Richards. Ostateczną "osiemnastkę" Pearce poda w poniedziałek.

Ekipa Wielkiej Brytanii zagra na turnieju w grupie A. Jej rywalami będą: Senegal, Urugwaj i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Pierwszy mecz - z Senegalem - odbędzie się 26 lipca na Old Trafford.

Euro 2012. Rio Ferdinand: Hodgson nie wykorzystał szansy ?

Więcej o: