Londyn 2012. Oscar Pistorius bez kwalifikacji olimpijskiej

Biegacz z RPA, który zamiast amputowanych w wieku niemowlęcym nóg korzysta ze specjalnie przygotowanych protez został wicemistrzem Afryki w biegu na 400 m, ale nie zakwalifikował się w tej konkurencji na igrzyska w Londynie. Wciąż ma szansę tam pobiec jako część sztafety.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

Pistorius pobiegł z czasem 45,52, gorszym o 22 setne sekundy od wymaganego minimum. Pistorius pobiegł już w marcu w Pretorii 45,20, ale południowoafrykańska federacja ustaliła, że kwalifikanci na igrzyska muszą powtórzyć wynik do końca czerwca.

Pistorius po raz drugi nie zakwalifikował się na igrzyska. Nie pobiegł również w Pekinie przed czterema laty, choć wcześniej stoczył prawna batalię ze światową federacją (IAAF), która nie dopuściła go do startu. Problemem były protezy, który miały - według władz lekkoatletycznych - dawać Pistoriusowi przewagę na bieżni. Decyzję zmieniło dopiero orzeczenie Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), ale Pistorius nie zdążył się zakwalifikować.

Biegał jednak przed rokiem podczas MŚ w Daegu. Wystąpił w półfinale sztafety 4x400m i zdobył srebrny medal w tej konkurencji, choć nie wystąpił w finale.

Dwayne Wade ? nie pojedzie na igrzyska

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.