Volvo Gdynia Sailing Days. Wielkie święto żeglarzy

Wyścigi szybkich łodzi regatowych oraz katamaranów, pojedynek windsurfing vs kitesurfing, zmagania w konkurencji freestyle, walka o mistrzostwo Polski w match racingu, Puchar Trenerów w klasie Optimist. Tak zapowiada się Volvo Gdynia Sailing Days, jeden z największych eventów żeglarskich w Polsce. Pierwsze wyścigi startują już 27 czerwca. Impreza potrwa do 8 lipca!

Walka o Puchar Prezydenta

Volvo Gdynia Sailing Days zainaugurują regaty o Puchar Prezydenta Gdyni. Rozpoczęcie wyścigów planowany jest na 27 czerwca na godz. 11.30. Na starcie pojawią się zawodnicy w klasach olimpijskich: 470, Laser, Laser Radial oraz klasach międzynarodowych i przygotowawczych takich jak: 420, Laser 4,7 i Europa.

- Prognozy mówią o deszczu, ale ma być też dobry wiatr do ścigania. Uczestnicy muszą być przygotowani na około 3-4 godzin rywalizacji na wodzie - informuje Sebastian Wójcikowski, kierownik YKP Gdynia. - Kto nie zdąży zapisać się we wtorek, może to uczynić w środę rano. Pierwszy wyścig planujemy około 11.30 - dodaje kierownik Wójcikowski.

- Trasy ustawiane będą w okolicach Bulwaru Nadmorskiego. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, sędziowie wytyczać będą tak boje zwrotne, aby rywalizacja odbywała się jak najbliżej brzegu, a tym samym była jak najlepiej widoczna. Uroczyste otwarcie regat odbędzie się już po pierwszych startach, w środę o 19.00 w Contrast Cafe. Ceremonia nagrodzenia najlepszych planowana jest 29 czerwca o 16.00 - mówią organizatorzy.

- Zapraszamy nie tylko sympatyków żeglarstwa, gdyż dużo atrakcji przygotowaliśmy również na brzegu. Przez cały czas trwania Volvo Gdynia Sailing Days w Marinie Gdynia od 10.00 do 18.00 funkcjonować będzie miasteczko Volvo. Zależy nam, aby żeglarstwo przybliżyć jak największej rzeszy mieszkańców miasta i turystom - podkreśla Tomasz Chamera, dyrektor sportowy PZŻ.

High Performance

Mnóstwo wrażeń dostarczy pokaz High Performance, czyli wyścig szybkich i widowiskowych klas regatowych 49er, 29er oraz katamaranów klasy A. - Zaplanowano również wyczekiwany przez wszystkich pojedynek Kietesurfing vs Windsurfing. W programie również regaty w konkurencji Freestyle rozgrywane pod patronatem Europejskiej Federacji Żeglarskiej EUROSAF - informują organizatorzy.

- Pierwsze starcie już 30 czerwca. Pokaz będzie doskonałą okazją do spotkania z najlepszymi polskimi żeglarzami regatowymi oraz doświadczenia wyścigów nie tylko "na własne oczy" - wśród widzów wybrani zostaną szczęśliwcy którzy będą mogli spróbować swoich sił podczas "lekcji z mistrzem" - dodaje zespół Volvo Gdynia Sailing Days.

Puchar Trenerów

Jak w latach ubiegłych, i tym razem największą popularnością cieszą się regaty o Puchar Trenerów w klasie Optimist. Regaty grupy B odbędą się między 6 a 8 lipca. - W klasie Optimist spodziewamy się około 230 uczestników. Natomiast najbardziej prestiżową rywalizacją będą Mistrzostwa Półkuli Wschodniej w olimpijskiej klasie Star. Wiele atrakcji czeka również w dwa kolejne weekendy. Zaprezentujemy m.in. najszybsze klasy żeglarstwa sportowego, a Volvo zapowiada premierę Volvo V40 - mówi Tomasz Chamera.

Mistrzostwa Polski w Match Racingu

Volvo Gdynia Sailing Days to także wyjątkowa okazja, by zobaczyć emocjonującą walkę o tytuł mistrza Polski w match racingu. Regaty Gdynia Match Cup grade 3 rozegrane zostaną między 5 a 8 lipca.

- Przez cztery dni 10 najlepszych polskich załóg rywalizować będzie w centrum miasta Gdynia - w Basenie Prezydenta - na sześciu jachtach klasy Diamant 3000 tworząc wyjątkowy żeglarski spektakl w centrum miasta - podkreślają organizatorzy.

Najlepsi żeglarze, spotkania z olimpijczykami, sportowe emocje, widowiskowe wyścigi. To właśnie Volvo Gdynia Sailing Days. Największe święto żeglarstwa sportowego nad Bałtykiem odbędzie się już między 27 czerwca a 8 lipca.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy ?

Więcej o: