Team Patryka Zbroi zwyciężył w regatach Wolin Match Race

Załoga Patryka Zbroi zwyciężyła już trzecie w tym sezonie regaty meczowe Wolin Match Race z cyklu Polish Match Tour. Team pokonał zespół Jakuba Pawluka 2:1. Wyścigi zostały rozegrane między 23 a 24 czerwca na rzece Dziwna. - To były jedne z najbardziej spektakularnych regat w historii Polish Match Tour - podsumowuje Maciej Cylupa, organizator całego cyklu.

Regaty były bardzo udane. Korzystne warunki wietrzne pozwoliły na rozegranie niemal wszystkich pojedynków rundy eliminacyjnej już w sobotę. Trasa została ustawiona bezpośrednio przy nabrzeżu w samym centrum miasta nieopodal sceny. To były jedne z najbardziej spektakularnych regat w historii Polish Match Tour z uwagi na fakt, że jachty żeglowały dosłownie tuż przy nabrzeżu, co umożliwiało kibicom obserwowanie prace załóg z bezpośredniej bliskości. Znakomitego poziomu widowiska nie naruszył również silny prąd, który dodatkowo utrudniał zawodnikom technikę prowadzenia jachtu oraz zagrywki taktyczne.

W tych warunkach w eliminacjach najlepiej radziły sobie załogi faworytów czyli Kuby Pawluka i Patryka Zbroi. Zaskakująco dobrze radziła sobie załoga debiutującego w roli sternika w regatach meczowych, doświadczonego zawodnika klas olimpijskich Dawida Zbroi. Team zajął wysoką 3 pozycję. O czwarte miejsce do ostatniego meczu trwała zacięta rywalizacja pomiędzy załogami braci Oskara Śleziony, Filipa Śleziony oraz Kacpra Tuńskiego. Ostatecznie 4 miejsce zajął Filip Śleziona i to on zmierzył się z Patrykiem Zbroją w pierwszym półfinale. W drugim półfinale Dawid Zbroja walczył z J. Pawlukiem. Faworyci nie zawiedli i dość pewnie pokonali przeciwników 2:0. W meczu o 3 miejsce Dawid Zbroja pewnie wygrał z Filipem Ślezioną 2:0.

Najciekawsze pojedynki miały miejsce jednak w walce finałowej, gdzie licznie zgromadzeni kibice mogli z kilku metrów obserwować esencję match racingu: ciekawe manewry, zaskakujące zagrywki taktyczne, protesty i kary nakładane przez arbitrów. Załoga Pawluka zaczęła doskonale, wygrywając po zaciętej rozgrywce przedstartowej pierwszy wyścig. Dwa kolejne mecze to już jednak dobra kontrola zespołu Zbroi, który zmusił przeciwników do błędów i to zadecydowało o triumfie w całych regatach! Szczecińska załoga Patryk Zbroja Jacht Racing Team płynęła w składzie Patryk Zbroja, Krzysztof Żełudziewicz i Marek Prokopiak

Na sprawnym przebiegiem regat czuwała międzynarodowa komisja sędziowska składająca się z sędziów i arbitrów z Polski, Niemiec i Estonii. Regatom towarzyszyło wiele imprez z okazji uroczystości Dni Wolina, m.in. koncerty, konkursy i zawody sportowe. Zakończenie regat odbyło się na głównej scenie Dni Wolina, a puchary dla najlepszych załóg wręczał Burmistrz Wolina pan Ryszard Mróz.

Więcej informacji o regatach match racingowych można znaleźć TUTAJ ?

Więcej o: