Polish Match Tour: Przemysław Tarnacki niepokonany w Kamieniu Pomorskim

Przemysław Tarnacki został zwycięzcą pierwszych w tym sezonie regat meczowych Marina Kamień Match Race1 i Marina Kamień Match Race2, które odbyły się między 7 a 10 czerwca w ramach cyklu Polish Match Tour. - Ostatecznie triumfował, podobnie jak 2 dni wcześniej Przemek Tarnacki wygrywając 3-1 - podsumowuje Maciej Cylupa, organizator cyklu.

Zakończyły się podwójne regaty Marina Kamień Match Race w ramach cyklu Polish Match Tour. Podwójne ponieważ w ciągu 4 dni (7-10 czerwca) rozegrano 2 regaty zaliczane do rankingu Pucharu Świata ISAF w match racingu. Baza regat zlokalizowana była w nowej Marinie Kamień Pomorski, a akwenem wyścigów był Zalew Kamieński.

W regatach brało udział 12 załóg z Polski, Niemiec, Szwecji, Włoch i Australii. W pierwszych regatach rozegrano pełną rundę eliminacyjną oraz finał. Niepokonanym w eliminacjach był Tarnacki który wygrał 11 wyścigów. W finale również jego wyższość musiał uznać Rafał Sawicki ulegając 2-1. Trzecie miejsca zajęła załoga Davida Chapmana (Australia) pokonując szczeciński zespół Patryka Zbroi.

Drugie regaty rozegrano w sobotę i niedzielę. Aura stworzyła zawodnikom idealne warunki do ścigania. Zachodni wiatr o sile 2-4 Beauforta oraz słońce zachęciły komisję sędziowską do ustawienia trasy bardzo blisko brzegu, co w połączeniu z prowadzonym komentarzem wyścigów uczyniło wyścigi bardzo widowiskowymi dla kibiców na brzegu.

Rozegrano eliminacje w 2 grupach. Grupę A wygrał Tarnacki przed Sawickim, Sadowskim i Szymikiem. W drugiej grupie na czele znalazł się niepokonany Chapman przed Zbroją, Pietrzakiem i Stefanem Meisterem z Niemiec. Wymienione 8 załóg awansowało do ćwierćfinałów. Pierwszą serię rozegrano w sobotę i do półfinałów awansowali Tarnacki i Sawicki. W drugiej serii rozegranej w niedzielę triumfowali Chapman i Zbroja.

W pierwszym półfinale Tarnacki dość łatwo pokonał Zbroję 2-0. Natomiast drugi półfinał dostarczył wiele emocji. Ostatecznie wygrał Sawicki 2-1, ale prowadzenie w decydującym wyścigu zmieniało się kilkukrotnie, a rywalizacja obfitowała w sytuacje protestowe. To zapowiadało jeszcze większe emocje w finale.

Tarnacki z Sawickim zgotowali prawdziwe widowisko dla zgromadzonych na molo kibiców. W rozegranych 4 wyścigach nie brakowało kolizji, protestów oraz zaskakujących manewrów. Ostatecznie triumfował, podobnie jak 2 dni wcześniej Przemek Tarnacki wygrywając 3-1. Zwycięska załoga płynęła w składzie Przemek Tarnacki, Łukasz Wosiński i Marcin Banaszek.

Klasyfikacja końcowa:

1. Tarnacki Racing (Tarnacki, Wosinski, Banaszek)

2. Sawicki Racing (Sawicki, Fursewicz, Szwoch)

3. Natalie Champan.com (Champan, Edmonds, Czaja) - Australia

Kolejne regaty rozegrane zostaną w Wolinie między 23 a 24 czerwca. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie cyklu.

Przemysław Tarnacki wygrywa regaty Marina Kamień Match Race1

Więcej o: