Przemysław Tarnacki wygrywa regaty Marina Kamień Match Race1

Przemysław Tarnacki z załogą zwyciężył pierwsze w tym sezonie regaty match racingowe z cyklu Polish Match Tour. Wyścigi zostały rozegrane między 7 a 8 czerwca na Zalewie Kamieńskim w Kamieniu Pomorskim.

- W regatach brało udział 12 załóg z Polski, Niemiec, Szwecji, Włoch i Australii. Od samego początku na czele klasyfikacji znajdował się rozstawiony z numerem 1 Przemysław Tarnacki, który bez porażki zakończył fazę eliminacyjną. O drugie miejsce premiowane awansem do finału zaciętą walkę stoczyli David Chapman z Australii i Rafał Sawicki. Z pojedynku górą wyszedł ten drugi, aby w bezpośrednim finale zmierzyć się o zwycięstwo w regatach.

W pierwszym wyścigu finałowym wygrał Tarnacki, jednak w drugim wygrywa Sawicki po bardzo emocjonującej walce doprowadzając do remisu i konieczności rozegrania decydującego wyścigu.

Trzeci,  ostatni wyścig rozstrzygnął się w fazie przedstartowe, gdy Sawicki otrzymał 2 kary i ze stratą rozpoczął wyścig. Tarnacki nie oddał prowadzenia do mety wygrywające inauguracyjne regaty Polish Match Tour w sezonie 2012.

W sobotę i niedzielę zawodnicy będą mieli okazję do rewanżu, gdyż w Kamieniu rozegrane zostaną kolejne regaty Pucharu Świata, Marina Kamień Match Race 2. Udział w nich weźmie również 12 załóg, ale do stawki dołączy bardzo utytułowany wielokrotny mistrz Niemiec Stefan Meister.

Dla kibiców przygotowano profesjonalny komentarz regat wyjaśniający tajniki match racingu oraz relacjonujący bieżące zmagania na trasie wyścigów.

Przebieg regat i wyniki na żywo będzie można śledzić na stronie Polishmatch.pl. Zakończenie drugich regat planowane jest w niedzielę 10 czerwca - informuje Maciej Cylupa, organizator całego cyklu.

Wyniki regat:

1. Przemek Tarnacki POL

2. David Chapman AUS

3. Rafał Sawicki POL

4. Patryk Zbroja POL

5. Szymon Szymik POL

6. Filip Pietrzak POL

7. Jens Hartwig GER

8. Tymon Sadowski POL

9. Anton Johansson SWE

10. Filip Sleziona POL

11. Michał Gryglewski POL

12. Armando Miele ITA

Polish Match Tour w Kamieniu Pomorskim: Przemysław Tarnacki wygrywa wszystkie wyścigi

Więcej o: