Regaty Skandia Sail for Gold zakończone. Paweł Kołodziński: czujemy duży niedosyt

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli 21 miejsce w klasyfikacji generalnej klasy 49er, w regatach Pucharu Świata Skandia Sail for Gold, które odbyły się między 4 a 9 czerwca na akwenie olimpijskim w Weymouth w Wielkiej Brytanii.

Skandia Sail for Gold był to ostatni żeglarski sprawdzian przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie. Regaty wygrali Austriacy Nathan Outteridge i Iain Jensen. Drugiej miejsce zajęli Francuzi Emmanuel Dyen oraz StephaneChristidis, a na trzeciej lokacie uplasowali się Dave Evans i Ed Powys z Wielkiej Brytanii.

- Zakończyły się regaty Skandia Sail for Gold. W dniu dzisiejszym rozegrany został wyścig medalowy, w którym wystartowało najlepsze 10 załóg wyłonionych z rund eliminacyjnej i finałowej.

Regaty w klasie 49er wygrała załoga z Australii - Nathan Outteridge & Iain Jensen. Zawodnicy ci są aktualnymi Mistrzami Świata (drugi raz z rzędu), po raz trzeci wygrali Skandia Sail for Gold. Drugie miejsce dla Francji, a trzecie dla Anglii.

Dla nas regaty zakończyły się już w czwartek. Cieszymy się z pracy jaką wykonaliśmy, ale czujemy duży niedosyt ze względu na to, że rozegraliśmy tylko jeden wyścig w rundzie finałowej. Na więcej nie pozwoliły warunki pogodowe. Silny wiatr, który przyszedł w czwartek około południa zatrzymał na lądzie większość klas. W piątek powtórzyły się warunki i komisja nie odważyła się wypuścić żadnej klasy na wodę.

Jutro, w niedzielę z rana wracamy do Polski. Przygotowania do Igrzysk Olimpijskich trwają. Przenosimy się na "nasz" akwen Zatoki Gdańskiej, gdzie będziemy trenować . Na lądzie zadbamy o przygotowanie motoryczne, to znaczy: ćwiczenia siłowe w Kolaseum, a na świeżym powietrzu treningi rowerowe.

Do Anglii wrócimy 26 czerwca na "Coaches Regatta" - regaty treningowe przygotowane przez trenerów z USA i Francji. Do tych wyścigów przystąpią prawie wszystkie załogi, które spotkamy podczas wyścigów olimpijskich.

Najbliższe regaty w Polsce to Volvo Olympic Cup w Olsztynie. W terminie 22-24 czerwca, będziemy ścigać się tuż przy plaży miejskiej.

Międzynarodowa stawka, wyścigi "na wyciągnięcie ręki", komentarz na żywo, a także wiele, wiele innych ciekawych atrakcji - relacjonuje Paweł Kołodziński.

Zofia Klepacka-Noceti faworytką do olimpijskiego złota!