Polish Match Tour: Startują regaty Marina Kamień Match Race

12 czołowych załóg meczowych, pierwsze regaty match racingowe w tym sezonie! Marina Kamień Match Race startuje już w czwartek 7 czerwca na Zalewie Kamieńskim w Kamieniu Pomorskim.

- W regatach weźmie udział 12 załóg z Polski, Niemiec, Szwecji, Włoch i Australii. Wśród faworytów wymienia się najwyżej sklasyfikowanego polskiego sternika Przemka Tarnackiego (19 w rankingu ISAF) oraz Davida Chapmana z Australii (42 ranking ISAF). Do walki o czołowe miejsca mogą włączyć się 3 zawodnicy Polish Match Teamu - Rafał Sawicki (Gdynia), Patryk Zbroja (Szczecin) i Szymon Szymik (Bielsko Białą).

Regaty potrwają dwa dni (czwartek-piątek), a po ich zakończeniu rozpoczną się drugie regaty Marina Kamień Match Race, które potrwają do niedzieli. W sobotę do grona zawodników dołączy bardzo utytułowany, wielokrotny mistrz Niemiec Stefan Meister.

Obok regat odbędzie się wiele imprez towarzyszących z okazji uroczystości otwarcia Mariny Kamień Pomorski, m.in. koncert Macieja Maleńczuka, konkursy i występy oraz transmisja meczu otwarcia Euro2012 na wielkim telebimie na rynku Starego Miasta.

Dla kibiców przygotowano profesjonalny komentarz regat wyjaśniający tajniki match racingu oraz relacjonujący bieżące zmagania na trasie wyścigów - informuje Maciej Cylupa, organizator cyklu Polish Match Tour.

Lista Startowa Marina Kamień Match Race 1 - 7/8 czerwca 2012:

1. Przemysław Tarnacki POL

2. David Chapman AUS

3. Patryk Zbroja POL

4. Rafał Sawicki POL

5. Szymon Szymik POL

6. Filip Pietrzak POL

7. Armando Miele ITA

8. Tymon Sadowski POL

9. Jens Hartwig GER

10. Filip Sleziona POL

11. Anton Johansson SWE

12. Michał Gryglewski POL

Przebieg regat i wyniki na żywo będzie można śledzić na stronie Polishmatch.pl.

Więcej o: