Polish Match tour w Kamieniu Pomorskim: Przemysław Tarnacki wygrywa wszystkie wyścigi

Przemysław Tarnacki wraz z załogą prowadzi po pierwszym dniu regat meczowych z cyklu Polish Match Tour rozgrywanych w Kamieniu Pomorskim. Team ma na koncie aż sześć wygranych wyścigów i ani jednej przegranej!

- W regatach bierze udział 12 załóg z Polski, Niemiec, Szwecji, Włoch i Australii. Na czele po pierwszym dniu sklasyfikowana jest Przemysław Tarnacki z 6 pkt (6 wygranych, 0 przegranych). Na kolejnych miejscach znajdują się David Chapman (Australia) i Patryk Zbroja w wynikiem 5-1, a za nimi Rafał Sawicki i Szymon Szymik z wynikiem 5-2. W piątek dokończenie rundy eliminacyjnej oraz półfinały i finały.

Regaty trwają dwa dni (czwartek-piątek). Obok wyścigów planowanych jest wiele imprez towarzyszących z okazji uroczystości otwarcia Mariny Kamień Pomorski, m.in. koncert Macieja Maleńczuka, konkursy i występy oraz transmisja meczu otwarcia Euro2012 na wielkim telebimie na rynku Starego Miasta.

Dla kibiców przygotowano profesjonalny komentarz regat wyjaśniający tajniki match racingu oraz relacjonujący bieżące zmagania na trasie wyścigów.

Przebieg regat i wyniki na żywo będzie można śledzić na stronie Polishmatch.pl. Zakończenie pierwszych regat planowane jest na piątek 8 czerwca.

Regaty organizowane są przez MT Partners przy współpracy Jacht Klubu Kamień Pomorski i Mariny Kamień Pomorski - informuje Maciej Cylupa, organizator całego cyklu.

- Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2012 cykl składa się 8 imprez, rozgrywanych na akwenach całego kraju. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2012 r. rozgrywana jest szósta edycja cyklu.

W ciągu ostatnich 5 lat rozegrano 46 regat zaliczanych do rankingu Pucharu Świata w tym takie imprezy jak Finał Nations Cup w Gdyni (grade2), Olsztyn Match Race (grade2) czy Mistrzostwa Polski organizowane 3-krotnie do 2007 roku.

Ponadto PMT jako patron merytoryczny wspiera Klasę Omega w jej nowym projekcie Omega Match Cup 2012. Będzie to cykl 4 imprez meczowych rozgrywanych na jachtach Omega Sport.

PMT jest również patronem zespołu żeglarskiego Polish Match Team składającego się z 3 czołowych załóg z różnych rejonów Polski: Sawicki Racing (Gdynia) Zbroja Yacht Racing Team (Szczecin) i Szymik Racing (Bielsko Biała) - dodaje Maciej Cylupa.

Więcej informacji na oficjalnej stronie cyklu oraz na profilu na Facebooku.

Więcej o: