Scandia Sail for Gold: falstart załogi Przybytek / Kołodziński i spadek na 20 miejsce

W drugim dniu regat Pucharu Świata Scandia Sail for Gold rozgrywanych na akwenie olimpijskim w Weymouth, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zaliczyli falstart i spadli z 14 na 20 lokatę w klasyfikacji generalnej klasy 49er. - Nasi panowie walczą odważnie - podkreśla Krzysztof Kuczyński.

Mimo falstartu i spadku z 14 na 20 miejsce Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) pływali dzisiaj dobrze. W pierwszym wyścigu dzisiejszego dnia minimalnie za wcześnie przekroczyli linię startu i właśnie to spowodowało spadek w tabeli.

W kolejnych wyścigach meldowali się na mecie, na miejscach 8 i 6. Zdecydowanie, jak na flotę 49er i biorąc pod uwagę dwa dni, jest to równe pływanie.

Falstart w pierwszym wyścigu świadczy także o tym, że nasi panowie walczą odważnie. Bez takiego podejścia nie ma co szukać w gronie najlepszych. Jak napisał trener Paweł Kacprowski w swojej krótkiej relacji, pogoda nie rozpieszcza, ale także nie ma wielkiego wpływu na atmosferę w zespole.

Jutro kolejny dzień eliminacji i planowane 3 wyścigi, które pokażą kto w finałach będzie rywalizował w grupie złotej (pierwsze 25 łodzi), a kto w srebrnej.

Życząc Łukaszowi i Pawłowi pomyślnych wiatrów, serdecznie pozdrawiamy naszych kibiców!

49er Team Polska

Scandia Sail for Gold! Pierwszy dzień regat!

Więcej o: